Erzurum Haber

Halk sokaklara indi

Halk sokaklara indi
426 Kez
20 Haziran 2013 - 14:47

AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Gezi Parkı olaylarının, Türkiye’de ciddi bir muhalefetin bulunmadığını gösterdiğini ifade ederek, ”Gezi Parkı’nda başlayan eylemler gösterdi ki, Türkiye’de adam gibi muhalefet yok. Adam gibi muhalefet olmadığı için halk taleplerini sokaklarda dile getirdi” dedi.

AB Bakanı Egemen Bağış ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, AK Parti Kayseri İl Başkanlığı’ndaki toplantıya katıldı. AB Bakanı Bağış, burada yaptığı konuşmada, Kayseri’ye her geldiğinde şehri daha gelişmiş ve değişmiş bulduğunu ifade ederek, Kayseri’nin gösterdiği bu gelişimle gurur duyduğunu bildirdi. Şehrin gelişmesinde Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki’nin büyük gayretleri olduğu kadar, vatandaşların da tartışılmaz desteklerinin bulunduğunu vurgulayan Bağış, ”Kayseri, ekonomi ve sanayide olduğu kadar, siyasette de bir marka şehir olmuştur” diye konuştu.
Türkiye‘de hangi açıdan bakılırsa bakılsın büyük bir kalkınma yaşanırken, 6 tane ağacın birtakım olayların başlangıcı olduğunu dile getiren Bağış, ”Ama asıl amaç farklıydı. Ülkemiz üzerine kurulan kirli bir oyun vardı arkasında. Ülkemiz üzerine kurulan her türlü tuzakları, halkımızla birlikte olup boşa çıkardık. Ankara Sincan ve İstanbul Kazlıçeşme’deki mitinglere 2,5 milyon insan katıldı ve öyle tencere tavayla bir şeyler yapılamayacağını gösterdi” ifadelerini kullandı.

AB Bakanı Egemen Bağış, birtakım çevrelerin, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan‘ın arasını açmaya çalıştığını belirterek, ”Cumhurbaşkanımız ile Başbakanımız arasına nifak tohumları ekmeye çalıştılar. İnsanın kardeşini seçme hakkı yok ama dava arkadaşını seçme hakkı var. Biz bir dava için bir araya geldik. Cumhurbaşkanımız ile Başbakanımız arasını kimse bozamaz” dedi.
Gezi Parkı olaylarında 24 saat içinde 78 ilde gösteriler düzenlendiğini vurgulayan Bağış, ”Biz Türkiye’nin en örgütlü teşkilatıyız ama bu 24 saatte 78 ilde böyle bir nümayiş yapabilir miyiz, bilmiyorum. Hepsinde sloganlar aynı, pankartlar aynı. Örgütlü bir iş olduğu belli. Ancak bu olaylar gösterdi ki, Türkiye’de adam gibi bir muhalefet yok. Muhalefet olmayınca da halk taleplerini sokaklarda dile getirdi. Kayseri’den o eylemci gençlere sesleniyorum, bir parti kursunlar, biz de karşımızda ciddi bir muhalefet görürüz, kendimize bir çeki düzen veririz. Ancak o eylemciler, bir Duran Adam olayını çıkardılar. O duran adamı bari CHP‘nin başına getirsinler. Hiç olmazsa o Duran Adam, CHP’deki duran adamlardan daha iyi iş yapar” diye konuştu.

2014’te Türkiye’nin önünde 2 büyük seçim olduğunu vurgulayan Bağış, tüm teşkilatların bu seçimlere çok iyi hazırlanmaları gerektiğini bildirdi. Bağış, ”Türkiye’de ilk defa halk cumhurbaşkanını seçecek. Bu çok önemli. Sizlerden iyi bir çalışma bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.