Erzurum Haber

Hakan Oral’dan sert tepki

Hakan Oral’dan sert tepki
1.027 Kez
04 Şubat 2019 - 19:30

Erzurum/zirve2000 Erzurum Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Oral, BB Erzurumspor- Çaykur Rizespor karşılaşmasında bir golünün orta hakem tarafından haksız yere iptal edilmesine sert tepki gösterdi. Başkan Oral,” Büyükşehir Belediye Erzurumspor sahipsiz değildir. Bu şehrin kaderiyle kimse oynayamaz”dedi.

Pazar günü oynanan BB Erzurumspor- Çaykur Rizespor karşılaşmasında yaşanan VAR kıyımı tüm taraftarları ve sivil kitle örgütlerini de harekete geçirdi. Erzurum Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Oral, yaşanan haksız gol iptaline büyük tepki gösterdi. Başkan Oral, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada orta hakem Özgür Yankaya’yı ve MHK’yı sert bir dille eleştirdi. Başkan Oral yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi:

“Süper Lig’in 20. Haftasında takımımız BB Erzurumspor’un Çaykur Rizespor karşısında oynadığı güzel futbola ve attığı gole rağmen, maçın hakemi Özgür Yankaya’nın VAR sistemine baktığı halde golü iptal etmesi büyük bir hatadır. Bu hata sadece kulübümüze değil şehrimize, bu şehirde yaşayan vatandaşa, STK’larına karşı yapılmış büyük bir ayıptır. Büyük başarılarla 3 yıl üst üste şampiyon olarak haklı mücadelesini süper lige çıkarak taçlandıran takımımızın kaderi birilerinin elinde olmamalıdır. Futbol otoritelerinin bile maç sonu yaptığı yorumlarda kararın haksız olduğu açık ve nettir. Önceki maçlarda da takımımızın aleyhine aynı hatalara meydan veren hakemleri şiddetle kınıyor, bağlı bulundukları MHK yı göreve davet ediyorum. Bu şehrin kaderiyle kimse oynayamaz.

Kulüp Yönetimimizin ve Teknik Direktörümüzün haklı isyanına sonuna kadar destek veriyor, Erzurumspor’un yolunu meşru yolla kesemeyip, gayrimeşru yollara başvuranları adil olmaya davet ediyorum. -20 derecede statta yerini alan, kalbi Erzurumspor’un aşkıyla atan çocuklarımızın, buz gibi soğuğa rağmen hiçbir Anadolu kulübünde olmayan taraftar sayısı ile stadı hınca hınç dolduran halkımızın hakkını yedirmeyeceğiz. Bu şehirin kaderiyle kimse oynayamaz.

Kamuoyunu ve ilgili kurumları bu serzenişi duymaya, yönettikleri maçları adil bir şekilde yönetmeleri için göreve davet ediyorum.”

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.