Erzurum Haber

Güvenlikçileri dövdüler…

Güvenlikçileri dövdüler…
2.942 Kez
07 Mayıs 2015 - 17:50

Erzurum/zirve2000 Erzurum’da ellerine aldıkları döner bıçağı, demir ve sopalarla hastaneyi basan 15 kişilik grup, özel güvenlik görevlilerini darp etti. 5 özel güvenlik görevlisinin yaralandığı saldırı anı güvenlik kamerası tarafından görüntülendi.
Olay, 5 Mayıs 2015 tarihinde Atatürk Üniversitesi Yakutiye Araştırma Hastanesinde saat 18.00 sıralarında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, hastaneye müracaat eden bir hasta güvenlikçilerin yardımıyla muayene için doktorun yanına götürüldü. Kısa süre sonra hastanın iki yakını da gelerek hastalarının bulunduğu yere çıktı. Doktor, hasta muayene edilirken yakınlarının dışarıda beklemelerini istedi. Bunun üzerine özel güvenlikçi hasta yakınlarının dışarıda beklemelerini söyleyerek bekleyebilecekleri salonu gösterdi. Bu arada çıkan tartışma üzerine öfkelenen iki hasta yakını tehditler savurarak hastaneden ayrıldı.

“15 KİŞİ SİLAHLI ŞEKİLDE MİNİBÜSLE GELEREK HASTANEYİ BASTI”
Hastaneden ayrılan hasta yakını iki kişi 40 dakika sonra bir minibüsle yaklaşık 15 kişiyle geri gelerek terör estirdi. Ellerinde döner bıçağı, demir ve sopalar bulunan saldırganlar, önlerine çıkan özel güvenlik görevlilerine saldırarak darp ettiler. 5 güvenlikçinin feci şekilde dövülerek yaralandığı olay güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.
Olay sonrası kaçan saldırganlar polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı.
Erzurum Yakutiye Araştırma Hastanesi
ÖZEL GÜVENLİKÇİLER SALDIRIYI KINADI
Hastanede görevleri başında yaklaşık 15 kişilik saldırganın silahlı saldırısına uğrayarak yaralanan güvenlikçiler ve mesai arkadaşları yaşanan olayı kınadılar. Hastane önünde toplanan güvenlikçiler adına basın açıklaması yapan Öz- İş Sendikası Erzurum İl Temsilcisi Lokman Çolak, güvenlikçilerin yardım edip, taşıyarak yukarı çıkardıkları hastanın yakınları tarafından saldırıya uğradıklarını belirtti.
Lokman Çolak, “Bugün burada ayın 5’inde hastanede görev yapan özel güvenlik arkadaşlara yapılan fail saldırıyı kınamak için buluyoruz. Arkadaşlar önümüzde iki yol vardı. Ya sesimizi çıkarmadan sisteme boyun eğecek yada haklarımızı almak için kıvılcım çıkaracaktık. Artık özel güvenlikçileri kimse sahipsiz bilmesin. Çünkü bizler haklarımızın ve emeklerimizin sömürüldüğü bu düzene çocuklarımızı kurban etmek istemiyoruz. Kendini bilmez insan ötesi saldırganlar 5 arkadaşımızı bugün büyük bir travmaya sokmuştur. Ama bu 5 güvenlik görevlisi kardeşimiz bu olaydan 10 dakika önce aynı şahısların hastasını bizzat kendi elleriyle acile götürdüklerini biliyorlar mı” dedi.

“SALDIRIDA YARALANAN GÜVENLİKÇİ: NEYE UĞRADIĞIMIZI ŞAŞIRDIK”
Yaşanan saldırıda aldığı sopa ve tekme darbeleriyle yüzünden yaralanan özel güvenlikçi olayı şöyle anlattı:
“Hastaneye gelen bir hasta yürümekte zorluk çekiyordu biz de ona yardım ederek kendi ellerimizde doktorun yanına götürdük. Daha sonra yakınları geldi. Hastaya müdahale yapılırken bekleyebilecekleri yeri gösterdik. Bize öfkelenerek taşkınlık çıkardılar. Bizi tehdit ederek hastaneden ayrıldılar. Bir süre sonra minibüsle 15 kişi gelip hastaneyi bastılar. Minibüsün içerisi adeta mühimmat dolu. Döner bıçağı, demir, sopa her şey var. Araçtan iner inmez acilin önünde bulunan otoparktaki güvenlikçi arkadaşlarımıza saldırdılar. Ardından hastane önünde içeride önlerine çıkan bütün güvenlikçilere saldırdılar. Bizim suçumuz onların hastasına iyilik yapmamız mı? Bizlerde sesimizi duyurmak istiyoruz. Bu saldırıyı kınıyoruz.”

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.