Erzurum Haber

Güngör, grupları değerlendirdi

Güngör, grupları değerlendirdi
431 Kez
27 Haziran 2014 - 11:07

Bir sezon aradan sonra yeniden Erzurum’da işbaşı yapan Teknik Direktör Taşkın Güngör, grupları değerlendirdi
Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un Teknik Patronu Taşkın Güngör, yeni grupla ilgili olarak gazeteniz Pusula’ya özel açıklamalarda bulundu. Güngör, “Gruplar şu takım iyi, bu takım iyi demekle olmuyor. Lig başlayacak, kimin iyi kimin kötü olduğunu göreceğiz” dedi.

Nurullah PALA/ERZURUM-ÖZEL HABER
2014-2015 Futbol Sezonu’nda Spor Toto 3. Lig 3. Grupta mücadele edecek olan Büyükşehir Belediye Erzurumspor’da Teknik Direktör Taşkın Güngör, üçüncü ligdeki gruplarla ilgili olarak düşüncelerini gazeteniz Pusula ile paylaştı. Özellikle kendilerinin mücadele edeceği 3.grupla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Güngör, gruptaki takımların şu anda birbirine denk olduğunu ve lig öncesinde her takımın iddiasının eşit olduğunu söyledi. Grubun sürprizlere açık bir grup olduğuna işaret eden Güngör, “Lig başlamadan şu takım iyi, bu takım iyi demek doğru olmaz. Lig başladıktan sonra hangi takımın iyi hangi takımın kötü olduğunu zaman gösterecek” dedi.
Düzyurt gerçeği ortada
Geçtiğimiz sezon B.B Erzurumspor’un yanı sıra Batman, Darıca ve Çorum takımlarının grupta favori olmalarına rağmen, Düzyurtspor’un şampiyon olarak 2. Lige çıktığını ve Hacettepe’nin de çok genç bir kadro ile Play-Off’ta şampiyon olduğunu hatırlatan Teknik Patron Taşkın Güngör, “Geçen sezon Düzyurt’a kimse başta şans tanımıyordu. Onlar ne yaptı, şampiyon olarak 2. Lige çıktı. Demek ki, çok para harcamakla veya favori gösterilmekle şampiyon olunmuyor. Ancak iyi bir ekip ruhu ve oyun şablonunu yakalarsanız, sisteminizi iyi oturtursanız şampiyon olursunuz” diye konuştu.
Öncelikle bizim iyi olmamız lazım
Mavi-beyazlı takımın çiçeği burnunda Teknik Patronu Taşkın Güngör, şu anda B.B Erzurumspor olarak transfer çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini vurgulayarak, Erzurum’un hasretini dindirmek için gayret gösterdiklerini söyledi. Güngör, TFF Spor Toto 3. Ligde takımların bir türlü istenilen istikrarı yakalamadığını ve bu yüzden de bir önceki sezonda iyi transferler yapıp, bol para harcayan takımların, bir sonraki sezonda çok kötü durumlara düştüğünün görüldüğüne işaret eder şunları kaydetti.
“3. Ligde bir tür istenilen istikrar yok. Onun içinde şu takım iyi, bu takım iyi demek doğru olmaz. Biz Büyükşehir Belediye Erzurumspor olarak kendi işimizi yapacağız. Diğer takımların durumuna bakmaksızın öncelikle bizim iyi olmamız lazım. Biz diğer takımlar hakkında ön yargıda bulunmadan yolumuza devam edeceğiz. İyi bir ekip kurup, bu futbolcu kadrosu ile hedefi kovalayacağız. Erzurum’un çok güzel bir taraftar potansiyeli var. Bu avantajımızın yanı sıra ortaya koyacağımız oyun karakteri ve alacağımız puanlarla hedefe ulaşmanın mücadelesini vereceğiz. Şu anda transfer komitemizle birlikte iç ve dış transfer çalışmalarını sürdürüyoruz.”

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.