Erzurum Haber

Güney çevre yolunda

Güney çevre yolunda
354 Kez
28 Ağustos 2013 - 11:12

Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin kent yatırımlarından biri olan Hurdacılar Sitesi’nde sona yaklaşıldı. Dış ve içyapısı tamamlanan Hurdacılar Sitesi, Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından asfaltlandı. Şehri çağdaş ve modern bir görünüme kavuşturmak için çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdüren Büyükşehir Belediyesi, tamamlanan siteyle birlikte hurdacıları da kısa sürede bir çatı altında toplayacak. Hurdacılık iş kolunda faaliyet gösteren esnafı güney çevre yolunda inşa edilen siteye toplayacak olan Büyükşehir Belediyesi,  özellikle çevrecilerden bu çalışmasından ötürü tam not aldı.

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Av. Ahmet Küçükler, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede, Hurdacılar Sitesi ile kentte yaşanan çevre ve gürültü kirliliğine de son vereceklerini söyledi.  Başkan Küçükler, şöyle dedi:

“Bir yatırımı daha tamamlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Hurdacılık iş kolunda çalışan esnaflarımızı tek bir çatı altında topluyoruz. Şehirde cadde üzerinde ve sokak aralarında faaliyet gösteren hurdacılardan hem bu işi yapanlar hem de vatandaşlarımız rahatsızdı. En başta görsel ve işitsel bir kirlilik meydana geliyordu. Toplumsal menfaati ön planda tutarak bu projeyi hayatiyete geçirdik. Artık kent merkezinde hurdacılar yer alamayacak. Erzurum’da bulunan bütün hurdacılar bu siteye taşınacak. Sitede kameralı güvenlik sistemi de oluşturuldu. Hurdacı esnafı artık çok daha rahat bir ortamda çalışacak.”

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.