Erzurum Haber - 24 Nisan 2019, Çarşamba

Gündemimiz

4 Mart 2014, 13:09

Yerel seçimlere bir ay kala tüm yurtta seçim faaliyetlerine hız verildi. Dikkatle izliyoruz. Bu millet feraset sahibidir. Sükunetle izler, istişare eder, tercih yapmak zorunda kaldığında en makul olanı seçer şükürler olsun. Yurdum insanı, geçmişten ders almış ve kendisi için kurgulanmış hileli oyunları unutmamıştır. Bu millet kimi sevdiyse ona kastedildi. Bunu çok iyi biliyoruz. Bu millet kimi bağrına bastı ise et ve tırnağı birbirinden ayıranlar yine aynı oyunu sahnelemektedir.  Bunu sükunetle izliyor bu millet. Yerel seçimlere bir ay kala tüm yurtta huzursuzluk üstüne bir iklim tasarlayan karanlık güçler kim bilir hangi kapalı kapıların ardında bu milletin ruh dünyasına dinamit döşemek için planlar yaptı bilmiyoruz ancak görünen o ki seçime karmaşa kargaşa ve kavga ile girilmesi özellikle arzu edilen bir durum. Milletim bu tilki oyununu görüyor elhamdülillah.

Erzurum’da ise ne mutlu ki seçim yarışı saygı çerçevesinde ilerliyor. Ak Parti’nin adayı Sayın Mehmet Sekmen beyfendi ile Milliyetçi Hareket Partisi’nin adayı sayın  Kamil Aydın beyfendi kendi seçim programları çerçevesinde projelerini büyük bir titizlikle Erzurum halkına anlatma gayreti içerisindeler. Her biri projelerini en iyi şekilde ortaya koyma adına büyük özen gösteriyor. Seçim ahlakı çerçevesinde özenle tenkitlerini yaparken birbirlerine şahsi tenkitlerden kaçınıyorlar. Erzurum için büyük bir kazançtır bu. İlk vurgulamak istediğim husus budur…

Ak Parti yılların iktidar partisidir. Hiçbir siyasi partinin elde edemediği siyasi başarısı şöyle dursun Türkiye Cumhuriyeti tarihinde el sürülememiş birçok sorunu çözen, iç ve dış politikamızı normalleşme sürecine yönelten, önemli alanlarda normalleştiren, 10 yıllık bir iktidar partisinden söz ediyoruz. Tüm yurtta yapılan hizmetler aşikar. Kör düğüm olmuş toplumsal sorunların adım adım düğümleri açılıyor, aşikar. Bu milletin milli ve manevi değerlerini kurutma planı olanlar hüsrana uğruyor, aşikar. Dış politikada kukla ülke olmayacağını, aksiyon ve politika üreten bir ülke olacağını gösteren tutumumuz aşikar. Ekonomimizde müdahalelere direnç gösterebilen iktisadi alt yapımızın inşaası aşikar. Aşikar olan bu kadar durum inkar edilemez birer gerçektir artık. Tenkitler de olacak elbette. Kimisi daha iyisini istediği için tenkit ederken kimisi kendi politik ve siyasi pozisyonuna ters düştüğü için tenkit edecektir muhakkak. Kaldı ki tenkit edilmeyen hizmet edemez. Ancak tenkitin de bir ahlakı vardır. Bir siyasi partiyi tenkit etmek için gerçek dışı argümanlar üretmeye başladık mı ahlak sınırlarını çoktan aşmış oluruz. Belden aşağı argümanlar üreterek bunları kullanıp bu millete yapılan hizmetleri unutturma gayreti son günlerde daha iyi fark edildi. Bu hazin durumu müşahede ederken bildiğimiz hakikat şudur. Bu millet nankörlük etmemiştir hiç bir zaman. Bu millete hizmet eden her kimse onu karalamakla bir sonuç elde edilemez. Üretilen gerçek dışı argümanlarla tenkit etmeye çalışan kimi odaklar sonuç vermez bir iftira sağınağına dönüştürdü tüm bu süreci. Tüm yurtta bunlar yaşanırken Erzurum’da daha ölçülü bir siyasi mücadeleyi gözlemlemekteyiz. Ak Parti adayı sayın Mehmet Sekmen beyfendi ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin adayı sayın Kamil Aydın beyfendi projeleri üzerinden bir siyasi mücadele veriyor ne mutlu ki. Her iki adayı da bu duruşları ve gayretlerinden ötürü bu millet takdir ediyor. Birçok halk meclisinde Mehmet Sekmen beyfendi’nin sıcak sohbeti, yakın duruşu takdir edilirken, Kamil Aydın beyfendinin akademik kimliğinden övgüyle söz ediliyor.

Rabbim Erzurum için en hayırlı olanı nasip etsin… Ve bu milleti aldatarak, gerçek dışı tenkit argümanları üreterek iftira sağınaklarından Salih kullarını korusun. Müfterilere gelince, onları ise kendi iftira çukurlarına düşürecektir hiç şüphesiz.

Unutmayalım ki hizmeti bu millete hizmet olanların kadim meskeni, bu milletin kalbidir… Hizmeti bu millete hizmet olmayanların kadim meskeni ise kime hizmet ettilerse orasıdır…

 

Yazarın Son Yazıları

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


*