Erzurum Haber

Gülen’den o filme tepki

Gülen’den o filme tepki
469 Kez
16 Eylül 2012 - 0:36

Dünyayı ayağa kaldıran “Müslümanların Masumiyeti” filmiyle ilgili bir değerlendirmede bulunan Fethullah Gülen, filmi şiddetle kınarken, Libya’daki ABD Konsolosluğu’na saldırıyı istihbarat servislerinin düzenlemiş olabileceğini söyledi.

www.herkul.org internet sitesindeki Herkül Nağme bölümünde yayınlanan “Dün çirkin bir karikatür, bugün iğrenç bir film” başlıklı değerlendirmesinde Gülen filmi şiddetle kınadı ancak tepki gösterirken ifrat ve tefrite kaçılmaması gerektiğini belirtti.

İslam’a ve Hz. Muhammed’e yönelik hakaretlere tepki göstermek için olaydan habersiz insanlara roket atmanın Müslümanlara yakışır bir tavır olmadığını vurgulayan Gülen,ABD’nin Bingazi Konsolosluğu’na düzenlenen saldırıyı da “vahşet” olarak nitelendirdi.

Gülen saldırının failleriyle ilgili bir soru üzerine ise, “İstihbarat servisleri yaptı gibi geliyor bana. Fakat Müslüman’ın oyuna gelmemesi lazım. Müslüman’ın kollarını germesi, ‘Bunu yapmayın’ demesi lazım. Kitle psikolojisiyle hemen biz de bu oyuna geliyoruz maalesef. Bir yerde onlar camiye karşı bir şey yaptılar, biz Afrika’da tuttuk bir düzine kiliseyi yaktık. Bu Müslümanca bir tavır değil ki” diye konuştu.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.