Erzurum Haber - 20 Haziran 2019, Perşembe

Gözyaşlarını tutamadılar

6 Mart 2014, 11:02
Gözyaşlarını tutamadılar

Mart ayı sonu itibariyle kapanacak olan İl Genel Meclisi’nin oturumunda üyeler duygulu anlar yaşadı. Başkan Bülent Taşkesenligil’in hazırlattığı video gösterisi sırasında bazı üyeler gözyaşlarını tutamadı.

Ayşe Nur BAYRAM / ERZURUM

Erzurum İl Genel Meclisi, Mart ayında gergin başlayan toplantılarının ardından duygu dolu bir gün yaşadı. Meclisin 5 yıllık çalışma dönemini içeren video gösterimi sırasında bazı üyeler gözyaşlarını tutamadı.

İl Genel Meclisi, Mart ayı toplantılarını sürdürüyor. Pazartesi ve Salı günleri oldukça gergin oturumlar yaşayan meclis üyelerine Başkan Bülent Taşkesenligil, sürpriz yaptı. Taşkesenligil, 2009 seçimleriyle iş başına gelen meclisin 5 yıllık çalışma dönemini içeren bir video gösterisi hazırladı. Toplantıda ekrana yansıtılan görüntüler üyeler tarafından ilgiyle izlendi. 5 yıl boyunca yaptıkları geziler, toplantılarda yaptıkları konuşmalar ve Başkan Bülent Taşkesenligil’in veda konuşmasını içeren video gösterisi bazı üyeleri ağlattı. Bazı üyeler, video gösterisi sırasında cep telefonlarıyla fotoğraf ve kamera çekimi yaptı.

Meclis üyelerine erken veda konuşması yapan Bülent Taşekesenligil, meclis olarak tek gayelerinin Erzurum’a hizmet etmek olduğunu söyledi. Beş yıl boyunca güzel çalışmalar yaptıklarını belirten Taşkesenligil, “Güzel bir anı olması için bir slayt hazırladık. 2009 yılında hepimiz farklı partilerden seçildik ve burada buluştuk. Bir tek amacımız vardı. Memleketimize, köylerimize, ilçelerimize hizmet etmek gayesinde içerisindeydik. Günahlarımızla sevaplarımızla güzel ve başarılı çalışmalar yaptığımızı düşünüyorum. Elbette daha çok şey yapmak isterdik eksiklerimiz hatalarımız olmuştur. Zaten biz hatasız olsaydık, insan olmazdık. İnsan olan her yerde mutlaka hatalar olacaktır. Ama çok çabuk geçti. İnsan ömrü çok kısa. Beş yılda gerçekten çok hızlı geçti. Bu sayede çok iyi dostluklar edindik. Gerek meclis başkanı olarak, gerek meclis üyesi olarak meclis çalışmasında bir birbirimiz kırdığımız üzdüğümüz mutlaka olmuştur. Görevimizin gereği acısıyla tatlısıyla bitti. Ben şahsım adına 58 üyemizin aramızdan çeşitli sebepler ile ayrılan üyeler de olmak üzere hepinizden tek tek özür diliyorum. Sizi kırdığım zamanlar mutlaka olmuştur çünkü. Bana hakkınızı helal etmenizi istiyorum. Ben herkese helal ediyorum. Meclis başkanı seçildiğim günden bu yana, attığım her adımda, yaptığım her işte bir tek amacım vardı. Bu meclis üyeliğinin kutsiyetini hissettirmek istedim. Bu amaçla girdiğim her ortamda kendi şahsımdan ziyade meclis üyeliğime zarar vermeyecek şekilde hareket ettim. Cuma günü elbette hepimiz helalleşeceğiz ama ilk olarak sözü açmış oldum” diye konuştu.

Toplantıda daha sonra 2009 yılında vefat eden üye Mahmut Kişioğlu’nun ruhuna Fatiha okuyan üyeler, toplantının gündemi arasında yeralan Erzurum’da eğitim-öğretim durumu, yapılan yatırımlar ve ihtiyaçlar hakkında hazırlanan raporu dinlediler.

Yorumlar

  1. Sabri TOPDAĞI diyor ki:

    Erzurum’a yaptıkları hizmetler nedeniyle Erzurumluların gözlerini yaşartabilselerdi daha makbul olurdu göz yaşı.

Yorum Yaz


*