Erzurum Haber

Slide Slide Slide Slide

Gösterilen teveccüh memnun ediyor

Gösterilen teveccüh memnun ediyor
19 Temmuz 2013 - 11:55

MHP İl Başkanı Kaya, iftar sonrası sohbet ettiği vatandaşlara nasıl başkan istediklerini sordu

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Zekai Kaya’nın iftar sonrası vatandaşla buluşmasında ilginç diyaloglar yaşanıyor. Vatandaşları nasıl bir belediye başkanı görmek istediklerini soran Kaya’ya vatandaşlardan bazıları aday olmasını istedi. Kaya, bu teklifleri, “Ben adaylığı düşünmüyorum” diye cevaplandırdı.

Ramazan ayı münasebetiyle iftar sonraları vatandaşların sorunlarını dinleyen MHP İl Başkanı Zekai Kaya, bu kez yaklaşan yerel seçimlerin nabzını tutmaya başladı. Kaya, mahalle mahalle, semt semt gittiği kahvehane sohbetlerinde vatandaşlara MHP’den kimi başkan adayı görmek isterdiniz diye sordu.
Başkan Kaya’nın kahvehane sohbetlerinde vatandaşlara yaklaşan yerel seçimler nedeniyle belediye başkan adayı önerilerini aldığı dikkatlerden kaçmadı. Vatandaşlardan nabız yoklaması yapan MHP İl Başkanı Zekai Kaya, partilerinin başkan adaylarının kesinlikle halkın ve il teşkilatının onay vereceği isimler arasından seçileceğinin altını çizdi. Kaya, “Halkın bağrından çıkmış halkı özümsemiş başkanların varlığı sorunların çözümüne katkı sağlayacaktır” dedi.
Vatandaş başkanını istiyor!
Gittiği sohbet ortamlarında vatandaşlara yaklaşan yerel seçimler nedeniyle kimi başkan adayı görmek istiyorsunuz sorularını yönelten MHP İl Başkanı Zekai Kaya’ya ilginç başkan isimleri öneriliyor. Bunlar arasında birçok vatandaşın Kaya’ya, ‘Büyükşehir adayı olarak seni görmek istiyoruz’ telkinlerine karşın Başkan Kaya’nın cevabı net oldu. İl Başkanı Kaya, vatandaşların bu önerileri karşısında ‘Ben kesinlikle aday olmayı düşünmüyorum.” dedi.

Gösterilen teveccüh memnun ediyor
Ramazan ayı nedeniyle her akşam iftar sonralarında gittikleri mahalle sohbetlerinin kendileri içinde çok verimli geçtiğini söyleyen Milliyetçi Hareket Partisi Erzurum İl Başkanı Zekai Kaya, “Vatandaşımızın ilgi ve alakası bizleri ziyadesiyle memnun ediyor. Her gün gerek sosyal paylaşım sitelerinden gerekse partimizi bizzat arayarak iftar ve iftar sonrası çay içmeye çağıranlar oluyor. Bu durum bizim için memnuniyet verici. Onlarla yaptığımız sohbetlerde ihtiyaçlarını ve beklentilerini öğreniyoruz. Halk ile hemhal olunca siyasetin nasıl yapılabileceğini öğreniyorsunuz. Onların ülkenin gidişatı konusundaki endişelerini ve kaygılarını paylaşıyoruz. Bu anlamda ramazan sohbetlerinin devamını getireceğiz” şeklinde konuştu.

 

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.