Erzurum Haber

GOMEZ Mİ? OLTAN MI?

GOMEZ Mİ? OLTAN MI?
M.Erol ŞAHİNER
M.Erol ŞAHİNER( th@thc.com )
1.076 Kez
26 Şubat 2021 - 14:50

Hafta sonu lider Galatasaray’la deplasmanda çok önemli bir maça çıkacağız. Elbette ki maçın favorisi açık ara Galatasaray. Tüm futbol otoritelerinin görüşü bu yönde. Ben de öyle düşünüyorum. Ancak Galatasaray’ın favori gösterilmesi Galatasaray’ın maçı kazanacağı anlamına gelmez. Futbolda her zaman; moral, motivason, mücadele, hırs ve diğer faktörlerinin yanında “Futbol Şansına” da inananlardanım. Maçın hakemi Mete Kalkavan’ın adil yönetim göstermesi durumunda futbol şansıda bizden yana olursa. İstanbul’dan puanla dönebiliriz.

Ya da Ahmet Çakar’ın tahmin ettiği gibi farklı da yenilebiliriz. Şunu da samimiyetimle belirtmem gerekirse, sosyal medyada gördüğüm bazı paylaşımlar beni bir hayli üzdü. Benim futbol anlayışıma göre şahsımda karşılığı olmayan Ahmet Çakar’ın o söylemlerini dikkate değer bulmuyorum. Kaldı ki skor tahmini yapmak hiçbir şekilde suç ve alay etmek değildir.

“Ahmet Çakar Erzurumspor’la alay etti…”

“Ahmet Çakar’a dava açalım…”

“Ahmet Çakar’ı Futbol Federasyonuna şikayet edelim…”

“Erzurumlu siyasiler Ahmet Çakar’a haddini bildirsin..”

“ Ahmet Çakar’ı Beyaz TV’ye şikayet edelim. “

“Ahmet Çakar’ı protesto edelim, artık yorumculuk yapmasın…”

Şeklinde, benzer söylemlerin önemi olmadığı gibi… Bunları yazmanın ve gündeme getirmenin takıma hiçbir şekilde faydası da yoktur. Genel olarak söylemek gerekirse, artık Erzurum; sporda, siyasete, ekonomide büyük düşünmelidir. Böyle gereksiz şeylerle gündem oluşturmak bize hiç bir şey kazandırmaz.

Erzurumspor inşallah hafta sonu Galatasaray’dan puan alır ve Ahmet Çakar’a gerekli cevap bu şekilde verilmiş olur. NOKTA.

Diğer bir gündem Gomez mi oynamalı yoksa Oltan mı?

Ben ikili arasında tercih yaparsam bin kere Ricardo Gomez derim. Eminim ki Mesut Hoca da aynı şeyi düşünüyordur. Çünkü Gomez;  kalite, klas, stil ve tarz olarak Oltan’ın çok önünde. Dikkat edilirse Erzurumspor’da rakip ceza alanına Aatif dışında giren yok. Özellikle kanat oyuncuları için ikinci bölge bitiş noktası yani son durak.  O yüzden rakip ceza alanı civarında Gomez hep yalnız kalıyor.

Oltan iyi niyetli olabilir. Ancak savruk ve kontrolsüz, santrafor için tekniği yeterli değil, top tutamıyor. Ver-kaç yapamıyor. Duvar olamıyor, çalım atamıyor, adam geçemiyor.

Mesut Hoca hafta sonu Oltan’ı ilk onbir de oynatabilir. Bu Oltan’ın Gomez’den daha iyi olduğunu anlamına gelmez.  Zaten Mesut Hoca eğer tercihini Oltan’dan yana kullanırsa bunu Gomez’e mesaj vermek amacıyla yapar. Belki bu haftaki Oltan tercihi ilerleyen haftalarda Gomez’in performansını artırmasına neden olur. Yoksa eminim ki Mesut Hoca’ nın da santrafor mevkiinde birinci tercihi açık ara Gomez’ dir.

Sonuç olarak B.B. Erzurumspor’un Galatasaray maçında mücadele edeceğini, elinden geleni yapacağını umuyorum. İnşallah puan alarak döneriz. Bu maçta kötü bir netice farklı bir mağlubiyette de alabiliriz.  Bunlar normal karşılanmalıdır. Takımın moralini bozacak söylemler ve eleştiriler yapılmamalıdır. Çünkü Galatasaray bizim rakibimiz değil.

Bizim hedefimiz ligde kalmak, yenmemiz gereken rakipleri yenmek olmalıdır.

Birlik ve beraberlik içinde Erzurumspor’ a hep destek, tam destek.

Çünkü;  Şehir bizim, takım bizim…

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.