Erzurum Haber - 24 Nisan 2019, Çarşamba

Gölbaşı savaş alanına döndü

24 Mart 2014, 18:45
Gölbaşı savaş alanına döndü

Erzurum’da iki akraba aile arasında çıkan, kadın ve çocukların da karıştıkları kavgada mahalle adeta savaş alanına döndü. 1’i polis 10 kişinin yaralandığı kavgada taş, sopa, tabanca kullanılırken, polis, TOMA ve zırhlı araçlarla mahalleyi abluka altına aldı.
Olay bugün saat 16.30 sıralarında Yakutiye ilçesi Gölbaşı semtinde meydana geldi. İddiaya göre, cezaevinden yeni tahliye olan akraba iki aile fertleri arasında dün kavga çıktı. Polisin müdahalesiyle dün yaşanan kavga sonlandırılırken, aile fertlerinin bugün yeniden karşı karşıya gelmeleri üzerine taş, sopa ve tabanca kullanılarak büyük çaplı kavga yaşandı. Atılan taşlar, vazolar nedeniyle mahalle adeta savaş alanına dönerken, Kavak Mahallesi’nden Karskapı istikametine çıkan ana yol trafiğe kapandı.
Olay yerine sevk edilen çok sayıda polis ekibi, TOMA ve zırhlı araçlarla mahalleyi abluka altına alarak, biber gazı ve kalkan kullanarak kavgaya müdahale etti. Yaşanan arbedelerde işyerlerinin camları kırılırken, bazı kadınlar fenalaşarak baygınlık geçirdi. Olayda 1’i polis 10 kişi yaralandı. Yaralılar olay yerine sevk edilen ambulanslarla hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındılar.
Polis, mahallede geniş güvenlik önlemi alarak tarafların yatıştırılması için müdahalesini sürdürüyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


*