Erzurum Haber - 24 Nisan 2019, Çarşamba

Gidecek iddialarına açıklık getirdi

20 Mart 2014, 11:39
Gidecek iddialarına açıklık getirdi

Salih TEKİN / ERZURUM

Erzurum’un AK Partili Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, 8 yılı işçi ve memur, 10 yılı da başkanlık makamı olmak üzere 18 yıl görev yaptığı belediyeye vedaya hazırlanıyor. Düzenlediği basın toplantısıyla 10 yıllık çalışmasını değerlendiren Başkan Küçükler, şehrin, hayrına ve faydasına olan işlere imza attıklarını söyledi. Su tartışmalarına bir kez daha değinen Küçükler, “Biz Erzurum’a kaynak suyu vereceğimiz iddiasında değiliz. Amacımız şehre dünya standartlarında kaliteli bir su vermekti” dedi. Küçükler, yeni seçilecek başkana da 600 milyon lira değerinde gayrimenkul bıraktıklarını da söyledi.

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, Müceldili Konağı’nda başkan olarak son kez gazetecilerin karşısına çıktı. 2004 yılında yapılan seçimlerin ardından başkanı olduğu Büyükşehir Belediyesi’ne veda etmeye hazırlandığını söyleyen Başkan Küçükler, 10 yıldan beri onurla yürüttüğü görevini bırakacağını ifade etti. 8 yılı işçi ve memur, 10 yılı başkan olmak üzere 18 yılının belediyede geçtiğini hatırlatan Küçükler, bütün yaptıkları işlerin şehrin hayrına ve faydasına olduğunu söyledi. Belediyenin yapması gereken bütün hizmetleri tamamladıklarını vurgulayan Küçükler, “10 yıl önce sizlerle buluşmamızda gündeme gelen bütün konuları, sorunları çözdük. Doğalgaz ne zaman gelecek soruyordunuz. Doğalgaz geldi, otopark, köprülü kavşaklar diyordunuz. Hepsi tamamlandı. Köprülü kavşakların sayısını hatırlamıyorum. 5 tane yer altı ve yerüstü oto park yaptık. Yeşil alanlar oluşturduk. Kente bir çok hizmetler yaptık” diye konuştu.

Erzurum’da yaşayacağım

Görevi bıraktıktan sonra göç edip etmeyeceği sorulan Küçükler, “Bu şehir hepimizin. Ben de bu şehirli olmaktan gurur ve onur duyuyorum. Başka bir şehirde yaşamayı düşünmüyorum. Ancak bize bir görev verilir o zaman başka. Biz Erzurumluyla çok iyi bir diyalog kurmuş durumdayız. Çarşı pazarda alnım ak, başım dik geziyorum. Sonuna kadar Erzurum diyorum” cevabını verdi.

Siyasete devam edeceğini de vurgulayan Küçükler, “Biz siyasete devam edeceğiz. AK Parti’nin bir neferiyiz. Bizim sistemimizde başkan, milletvekili, bakan olmak mesele değil. Asıl algı AK Parti’nin neferi olmaktır. Biz partimizin neferiyiz” dedi.

Seçimler çok önemli

Erzurum’da 21 Mart günü Başbakan Erdoğan’ın katılacağı mitinge vatandaşları davet eden Küçükler, Başbakan’ın en iyi şekilde misafir edileceğini söyledi. Konuşmasında seçimlerin önemine de değinen Küçükler, “30 Mart seçimleri aslında ülkemiz için, şehrimiz için önem arz ediyor. Sadece bir basit belediye başkanlığı seçimi mantığında değil, AK Parti’nin 11 yıldan beri yaptığı kazanımların, başarının devamı mı tamam mı denileceği bir oylama boyutuna geldi. Biz AK Parti’nin daha fazla önünün açılabilmesi için, şehirlerimizde AK Parti hizmetinin devam etmesi için 30 Mart seçimlerini önemli buluyoruz. Ekip olarak, parti olarak ciddi çalışma yapıyoruz” diye konuştu.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


*