Erzurum Haber - 23 Mayıs 2019, Perşembe

Gezici Abdülhamid’i oynuyor!

30 Ocak 2017, 10:17
Gezici Abdülhamid’i oynuyor!

Erzurum/zirve2000 Çekimleri Kocaeli’de yapılan ve 34. Osmanlı Padişahı 2. Abdülhamid’in hayatını konu alan Payitaht Abdülhamid dizisi Şubat ayında TRT1’de izleyicileriyle buluşacak. Dizide 2. Abdülhamid’i Gezi olaylarına destek veren oyuncu Bülent İnal canlandırıyor.
Osmanlı İmparatorluğu’nun son dönemlerini anlatan ve yıkılmama mücadelesinin verildiği dizide 1876 yılında çıktığı tahtta 33 yıllık sürecinde, ‘Ulu Hakan’ unvanını elde eden Sultan Abdülhamid Han’ın hayatı anlatılıyor. “Payitaht Abdülhamid” Şubat ayında TRT1 ekranlarında başlıyor!
BAŞROLDE GEZİCİ BÜLENT İNAL
Yönetmenliğini “Kurtlar Vadisi”, “Elveda Rumeli” gibi en çok izlenen dizi projelerinden tanıdığımız Serdar Akar yapıyor. Sultan Abdülhamid Han karakterini ise, “Ihlamur Altında”, “Tatar Ramazan”, “Bir Çocuk Sevdim”, “Babam ve Ailesi” ve “Son Destan” gibi projelerde yer alan Bülent İnal var. Bülent İnal, Gezi olaylarında eylemlere katılan ve o dönem çektiği dizi setinde pankart açarak eyleme destek veren bir oyuncu. Bülent İnal’ın 2. Abdülhamid’i canlandırmasına tepkiler ise artmaya başladı. Dizinin hem TRT gibi bir devlet televizyonunda oynayacak olması, hemde Gezi eylemlerine katılan bir oyuncu tarafından 2. Abdülhamid’in canlandırılması en çok tepki çeken konular.
EN ÇOK MERAK EDİLEN PADİŞAH ABDÜLHAMİD
Payitaht Abdülhamid; Osmanlı İmparatorluğu tarihinde en çok merak edilen, tartışılan, hamleleriyle ve zekasıyla İmparatorluğu var gücüyle ayakta tutmaya çalışan Sultan Abdülhamid Han’ın son 13 yıllık Padişahlık Dönemi ekranlarına taşıyor. Proje Tasarımı Osman Bodur’a ait. Senaryosunu yine Osman Bodr ve Uğur Uzunok’un üstleniyor. “Payitaht – Abdülhamid”, II. Abdülhamid Han’ın bu son 13 yıllık döneminde meydana gelen olaylar konu edilerek Batılı devletlerin Dünya’yı yeniden kendileri için dizayn etmeye çalışırken, ortaya çıkan olaylar seyirciye aktaracak.
DİZİDE ABDÜLHAMİD HAN’IN VERDİĞİ MÜCADELELER KONU EDİLİYOR
Sultan Abdülhamid’in padişahlığı döneminin 20. yılından itibaren döneme damgasını vuran önemli olaylar anlatılıyor “Payitaht Abdülhamid”, dizisinde, ”Yunan Harbi”ne yer veriliyor. 1. Siyonist Kongre ile Sultan’dan istenen Filistin toprakları, Padişah’ın sonuna kadar vermediği ve masadan düşmanın hüsrana uğradığı olaylarda ekrana gelecek. Hicaz Demiryolu çalışmaları ve birçok konu Payitaht Abdülhamid dizisinde yer alıyor. Önemli tarihi olaylar arasında Sultan Abdülhamid Han ile birlikte ülkenin mücadelesine tanıklık edeceksiniz. Dizi, ‘Mücadele!’ Ana temasında seyirciyle buluşacak.
Başrollerinde; Bülent İnal, Özlem Conker, Selen Öztürk, Akın Akınözü, Ezgi Eyüboğlu, Hakan Boyav, Saygın Soysal, Umut Kurt’un yer alacağı dizinin elliye yakın ana kadro oyuncu olmak üzere figüranlarla birlikte 400 ila 500 kişilik bölüm oyuncusu rol alacak. Zaman zaman Yeşilçam’ın usta ve emektar oyuncuları da seyirciyle buluşacak. Dizide, 120 kişilik teknik ekip görev yapacak.
büulent ınal gezı (1)

pudra.com dan indirilmistir

pudra.com dan indirilmistir

büulent ınal gezı (2)
büulent ınal gezı (3) büulent ınal gezı (4)

Yorumlar

  1. berke diyor ki:

    İşte böyle, adama tarihini öğretirler :)

    1. muhalif diyor ki:

      ADAMI BÖYLE OYNATIRLAR

Yorum Yaz


*