Erzurum Haber

Gençler örnek alıyor

Gençler örnek alıyor
358 Kez
29 Haziran 2018 - 18:21

Erzurum/zirve2000 Sadece Türkiye’nin değil dünyanın gözlerinin çevrildiği 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Genel Seçimleri sona erdi. Resmi olmayan sonuçlara göre MHP, seçimlerin kazanan partisi oldu. Yaptığı propaganda çalışmasıyla dikkat çeken Adem Yurdigül ise gençlerin örnek aldığı siyasetçiler arasında yer aldı.

Milliyetçi Hareket Partisi Erzurum Milletvekili adayı ve MYK Üyesi Adem Yurdigül, seçim çalışmasıyla fark yarattı. Ülke genelinde olduğu gibi Erzurum’da da oyunu artıran MHP’de yaptığı propaganda çalışmasıyla dikkat çeken Yurdigül, sosyal medya paylaşımlarıyla 1 milyon 385 bin 872 kişiye erişim sağladı.

KKTC Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı da yapan Yurdigül, yaklaşık 40-50 günlük seçim çalışması kapsamında adeta sıkılmadık el bırakmadı. Gerek sahada, gerek se sosyal medyada etkin olan Yurdigül, gidilmedik ilçe, köy, mahalle bırakmadı. 7’den 70’e herkesle görüşen Yurdigül, MHP ve Cumhur İttifakı’nın başarısı için fedakârca çalıştı.

Yurdigül farkı
Seçim sürecinin Ramazan’a denk gelmesi sebebiyle her gün iftar ve sahur sofralarına konuk olan Yurdigül, haftanın her günü başka bir ilçede MHP ve Cumhur ittifakına oy istedi. Erzurum’daki bütün siyasi partiler dahilinde en fazla ziyaret yapan milletvekili adayı olan Yurdigül, ulusal ve yerel medyada da isminden en fazla söz ettiren isimlerden birisi oldu.

Yaptığı sosyal medya çalışmalarıyla bir milletvekiline göre çok fazla çalışma yapan Yurdigül Facebook, Twitter ve İnstagram üzerinden yapılan paylaşımlar sonucunda toplam 1 Milyon 385 bin 872 kişiye erişim sağladı. Bu rakamlarla neredeyse bir siyasi partinin etkileşim istatistiklerine ulaşan Adem Yurdigül sosyal medya paylaşımlarına en fazla önem veren ve etkileşim sağlayan aday olarak açık ara bu alanda zirvede yer aldı. Bu çalışmaların sonucu sandıklara da yansıdı, 2015 Kasım genel seçimlerinde Erzurum’dan %14,4 oy alan MHP 24 Haziran’da yapılan seçim sonrasında oylarını %4,5 arttırarak %18,5’e yükseltti.

adem yurdigül (2)

adem yurdigül (3)

adem yurdigül (4)

adem yurdigül (5)

adem yurdigül (6)

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.