Erzurum Haber

Gelin Bayramlaşalım..!

Gelin Bayramlaşalım..!
548 Kez
22 Ekim 2012 - 11:21

Yaşadığımız bir çok olaydan ders alırız.

Ben her ayağım taşa değdiğinde şapkamı önüme alıp, nedenini düşünmüşümdür. Mutlaka bizim de zaman zaman hatalarımız, yanlışlarımız olur. Önemli olan bunu hata ve yanlışlardan dönmek ve ders almaktır.

Bir Kurban Bayramını daha birlikte geçireceğiz. Bayramların fazileti büyüktür. Bu faziletlerden faydalanmak insanoğlunun yüceliğini gösterir.

Kötülük yapmak ve yaptığı kötülükten gurur duymak insanı küfre ve hıyanete götürür. Zaman zaman kendi çevremiz de de bu tür insanları görüyoruz. Kötülüklerinden zarar gördüğümüz bir yana, onların bu yönlerinin olmasından da üzüntü duyuyoruz.

Keşke yaptıkları kötülüklerden övünen insanlar bizim çevremizde olmasa veya keşke ıslah olsalar diye dua ediyoruz. İnanın karşılarındaki insana verdikleri zarardan çok kendileri zarar görüyorlar. Her gün çevrelerinden onlarca insan uzaklaşıyor. Yalnızlaştıklarını görüyoruz.

Bayramlar kötülüklerden arınmak, küs olduklarımızla barışmak için bir kapıdır. Bu kapıdan girerek yine arkadaşlarımıza dostlarımıza sarılma şansımız var.

Belki bir dahaki bayramı göremeyebiliriz. Sen, ben, o, onlar. Bu insanlar kim ise, küçükler büyüklerine bir telefon açabilir, veya bayram ziyaretine gidebilir.

Bu bayramda bir fırsattır. Kaçırmayalım.

Gelin bayramlaşalım.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.