Erzurum Haber

Geleceğe genç hazırlayacaklar

Geleceğe genç hazırlayacaklar
519 Kez
08 Mayıs 2013 - 11:33

 

Nurullah PALA-ERZURUM

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Grassrootst C-Antrenör Kursu dün start aldı. TÜFAD Erzurum Şubesi’nin idari ve teknik sorumluluğunu üstlendiği kursa 24 futbol antrenör adayı katıldı. 06-16 Mayıs 2013 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Grassroots C Antrenör Kursu’nun açılışı dün yaptı. Erzurum GHSİM Atletizm Sosyal Tesislerinde yapılan açılışta saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşı okundu. Kursun açılış konuşmasını yapan TÜFAD Erzurum Şube Başkanı Abdusselam Gökçan, “TFF Grassroots C-Antrenör kursu şimdiden hayırlı olsun. Bu kursa katılan tüm adaylara başarılar diliyorum. Sizler buraya sadece diploma almak için gelmeyin, Bilgi almaya gelin, hocalarınızın bilgi ve tecrübelerinden faydalanın” dedi.

Geleceğe genç hazırlayacaklar

Fenerbahçe’nin eski futbolcularından Taygun Erdem ile Ersan Ogan’ın Kurs Eğitimcisi olarak katıldıkları C-Antrenör kursunda teorik bilgiler Tartan Atletizm Pisti Sosyal Tesislerinde verilirken, uygulama çalışmaları ise Yeni Sentetik Sahada yapılıyor. 10 gün sürecek olan kursa Erzurum’dan 12 aday olmak üzere toplam 24 aday katılıyor. TÜFAD Erzurum Bölgesine bağlı olan illerden Bayburt, Ağrı, Kars, Ardahan ve Iğdır’dan da kursiyerler katılıyor. TÜFAD Erzurum Şube Başkanı Abdusselam Gökçan, “Bölgemizde ve şube başkanlığımıza bağlı illerdeki antrenör eksiğine yönelik bu kursun idari ve teknik sorumluluğunu biz üstlenmiş durumdayız. Modern futbolun  geldiği nokataya yönelik bilgiler, kursiyerlere aktarılıyor. Kursta teknik taktik ve antrenman bilgileri veriliyor. Gençliği geleceğe hazırlamak için donanım oluşturmaktır” dedi.

Kurs verimli geçiyor

Sabah 09-13.10 ve 14.30-1900 saatleri arasında gerçekleştirilen TFF Grassroots C-Antrenör Kursu’nun son derece verimli geçtiğini belirten kurs hocaları Taygun Erdem ve Ersan Ogan, Erzurum’da kurs vermekten son derece mutluluk duyduklarını belirtti. İki futbol adamı, TFF Bölge Müdürlğü, ASKF ve TÜFAD Şube Başkanlığı ve GHSİM’den destek gördüklerini söyledi. TÜFAD Şube Başkanı Abdusselam Gökçan, yönetim kurulu üyeleri Nurcan Güngör, Sefa Yunusoğulları, Adnan Kotan ve Sadrettin Deniz’de kursiyerleri ve kurs hocalarını çalışmalarda yalnız bırakmıyor. Bu arada dün yapılan açılış törenine  TFF Bölge Müdürü Metin Codur, ASKF Başkanı Selahattin Codur, Futbol İl Temsilcisi Burhanettin Andiç ve TFF Bölge Antrenörü Kemal Coşkun ile Mehmet Akif Fencioğlu da katıldı.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.