Erzurum Haber - 24 Nisan 2019, Çarşamba

Futbolcular söz verdi

26 Mart 2014, 11:48
Futbolcular söz verdi

Darıca maçını farklı kaybeden Erzurum Büyükşehir Belediyesporlu futbolcular, Sakarya ve Orhangazi maçlarından altı puan çıkartarak, play-off şanslarını yükselteceklerini söyledi. Mavi-beyazlı futbolcular, “Kendimizi taraftara affettireceğiz” dedi.

Nurullah PALA-ERZURUM

Spor Toto 3. Lig 2. Grupta evinde hezimete uğrayarak Darıca’ya 3-0 mağlup olan Erzurum Büyükşehir Belediyespor, Sakarya maçında alacağı galibiyetle kendisini affettirmeye çalışacak. Dün yaptığı yenileme idmanı ile Sakarya maçı hazırlıklarını sürdüren mavi-beyazlı futbolcuların idmandaki hırslı ve istekli çalışması dikkatlerden kaçmadı. Puan cetvelinde ilk beşe girmek için Sakarya ve Orhangazi maçlarını kayıpsız geçmenin planlarını yapan mavi-beyazlılarda Teknik Direktör Yavuz İncedal da, futbolcularının beynini yıkıyor. Artık sahada işi bitirecek tarafın futbolcular olduğunun altını çizen İncedal, “Kendi evimizde oynadığımız Darıca müsabakasını mutlaka kazanmamız gerekiyordu, bu olmadı. Artık Sakarya ve Orhangazi maçlarını kazanırsak, yeniden yarışın en büyük ortağı olacağız. Bunun için sahaya çıkacağız. İnanıyorum ki, futbolcularımda iki maçı kazanarak kendilerini taraftarımıza affettirecektir” dedi.

Futbolcular buraya şampiyonluk için geldi

Kendisinin şu ana kadar çalıştığı bütün takımlarda başarılı olduğunu ve Erzurum’da da başarılı olmak zorunda olduğunu belirten İncedal, “Bu futbolcular buraya şampiyonluk görmeye geldi. Onlarda inanıyorum ki, en az benim kadar başarıyı ve şampiyonluğu istiyorlar. Sezon başından beri yaşadığımız sakatlıklar, cezalar ve hakem hataları ile bu noktaya geldik ve ilk sırada ligi bitirerek 2. Lige çıkma şansını kaybettik. Ancak önümüzde 7 tane final maçı var. Bunları en asgari kayıpla geçip, play-offa yükselmek istiyoruz. Play-off’a çıktığımız anda inanıyorum ki, taraftar potansiyelimizle bu işi bitireceğiz. Ama dediğim gibi sahada konuşacak olan bu saatten sonra futbolcularımız. Onlarda burada şampiyonluk görmeye geldiyse, yüreklerini ortaya koyup bunu başaracaklar. Ben kendilerine güveniyorum. İnşallah güvenimiz boşa çıkmayacak” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


*