Erzurum Haber

Fahiş artış…

Fahiş artış…
753 Kez
21 Nisan 2014 - 16:44

Erzurum-Pasinler arası yolcu taşımacılığı yapan özel halk otobüsleri, bilet fiyatlarına fahiş zam yaptı. Daha önce 3.50 kuruş olan yolcu taşıma ücreti 4.80 kuruşa yükseldi. Seçimlerin hemen ardından yapılan zam, ilçe halkı tarafından tepki ile karşılandı.

Yaklaşık 4 yıldan beri zam yapılmayan Pasinler- Erzurum halk otobüsü ücretlerine yüzde 30’a varan bir zam yapıldı. Pasinler Belediyesi’nin zam vermemesi üzerine mahkemeye başvuran halk otobüsleri sahipleri, mahkemeyi kazanarak artış yapma kararı aldı. Seçimlerin hemen ardından zam kararını açıklayan halk otobüsleri sahipleri, daha önce 3 lira 50 kuruş olan yolcu ücretini 4 lira 80 kuruş yaptı. Bu fahiş zam karşısında şaşkınlık yaşayan vatandaşlar, tepkilerini dile getirdiler.

Özel halk otobüslerinin sağlıklı hizmet vermediğini, sürekli sıkıntılar yaşandığını söyleyen vatandaşlar,’10 adet otobüsle hizmet vermeye çalışıyorlar. İnsanlar sürekli koyun gibi üst üste doldurularak taşınıyor. Yaz sezonu başlıyor. Özellikle hafta sonları binlerce insan ilçemize gelecek. Bu fiyatları duyan artık buraya gelir mi? 5 kişilik bir ailenin ilçemize gidiş-gelişi 50 lira. Bu masrafı herkes karşılayamaz’ dediler.

Belediye yetkilileri ise,’Şu anda kendi otobüslerimizin onarımını yapıyoruz. Kısa süre sonra Büyükşehir Belediye Başkanımızın da vereceği otobüslerle yolcu taşımacılığı yapacağız. 3 liradan yolcu taşımayı planlıyoruz’ dediler.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.