Erzurum Haber

Slide Slide Slide Slide

Ey vefa neredesin ?

Ey vefa neredesin ?
14 Şubat 2013 - 10:10

19 Ekim 2012 tarihinde Hakkari’de bir çatışmada şehit olan özel harekat polisi Okan Koç’un vasiyeti yerine getirilmedi. Kars’ta bir okula isminin verilmesi için defalarca müracaatta bulunan şehidin ailesi, hep olumsuz yanıt aldı.

Şehit özel harekat polisi Okan Koç’un ailesinin, şehidin isminin yaşatılması için başlattığı girişimler bugüne kadar çeşitli gerekçelerle yerine getirilmedi. Şehit Okan Koç’un annesi Elif Koç, oğlunun 1984 Kars doğumlu olduğunu; oğlunun vasiyeti üzerine naaşının Ankara’da, imkan olmaması halinde memleketi olan Kars’a defnedilmeyi istediğini söyledi. Anne Koç, ailece Ankara’da yaşadıkları için şehitlerini Ankara’da ki Sincan Mezarlığı şehitliğinde toprağa verdiklerini belirtti.

Daha sonra Kars Valiliğine 26.12.2012 tarihinde müracaat ettiklerini kaydeden anne Elif Koç, ‘Kars Valiliği dilekçemizi İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne havale etti. Kars Milli Eğitim Müdürü Yıldırım Alkış ile yaptığımız telefon görüşmesinde, başvurusunda bulunduğumuz okulları için” Tedbir amaçlı bu okullara şehidin ismi verilemiyor.  İleride daha önemli insanlar çıkar ise onlara verilmesi düşünülüyor’ dedi.  Kars Milli Eğitim Müdürünün bu davranışını sizin ve kamuoyunun vicdanına bırakıyorum.  Yıldırım Alkış gibileri evlerinde rahat uyusun diye ben evladımı vatana kurban etmedim. Şehidine böyle davranan Milli Eğitim Bakanlığını esefle kınıyorum. Bu konuda; yeni atanan Milli Eğitim Bakanımız Nabi Avcı’nın duyarlı olmasını diliyoruz’dedi.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.