Erzurum Haber - 26 Haziran 2019, Çarşamba

ETÜ’de kadrolaşmaya tepki

22 Mart 2019, 10:16
ETÜ’de kadrolaşmaya tepki

Erzurum/zirve2000 Erzurum Teknik Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanlığı’na Prof. Dr. Ümit İncekara atandı. Dekanlık görevine Giresun Eynesilli Prof. Dr. Ümit İncekara’nın atanması sosyal medyada tepki buldu.

Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörlüğüne 2018 yılının Kasım ayında Trabzon Sürmeneli Prof. Dr. Bülent Çakmak’ın atanması Erzurum’da tepkilere neden olmuştu. Karadenizli Rektör Prof.Dr. Bülent Çakmak, Fen Fakültesi Dekanlığı’na ise yine Karadenizli Prof.Dr. Ümit İncekara’yı atadı. Giresun Eynesilli Prof. Dr. Ümit İncekara’nın dekan olarak atanması sosyal medyada da tepki ile karşılandı. ETÜ Rektörü Prof. Dr. Bülent Çakmak’ın kadrolarını Karadeniz doğumlu öğretim üyeleri ile doldurmasına tepki gösteren vatandaşlar, Erzurumlu öğretim üyelerinin ise by-pass edildiğini ileri sürdüler.

Tepkilerini sosyal medya aracılığıyla duyuran vatandaşlar, ismi Erzurum Teknik Üniversitesi olan bir üniversitenin rektörü dahil dekanlarının da Erzurum dışından atanmasının kasıtlı bir kadrolaşma olduğunu iddia ettiler. Üniversitede toplam 5 fakülte olduğunu söyleyen vatandaşlar,” Diğer 4 fakültenin dekanlarının nereli olduğunu bilmiyoruz. İnşallah onlar da yabancı değildir. Erzurum’un çocukları ne zaman bu görevlere gelecekler. Erzurumlular bu görevleri hak etmiyor mu?”dediler.

ETÜ’de kadrolaşmaya tepki Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


*