Erzurum Haber

Slide Slide Slide Slide

ETSO’da görev dağılımı yapıldı

ETSO’da görev dağılımı yapıldı
08 Mayıs 2013 - 19:00

ETSO’da görev dağılımı yapıldı

 

Yönetim Kurulu Başkanlığını Lütfü Yücelik’in yaptığı ETSO’da başkan yardımcılıklarına Şevket Demir ile Hasan Akal getirildi. Özakalın ise Meclis Başkanlığı görevine devam edecek. Geçen dönem yönetim kurulu başkan vekilliği yapan Ahmet Metin Karadayı ise TOBB Genel Kurul üyeliğine getirildi.

 

Ufuk İNCE / ERZURUM

Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası’nda (ETSO) seçim süreci tamamlandı. 76 üyeli mecliste yapılan seçimli toplantıda Yönetim Kurulu Başkanlığını Lütfü Yücelik’in yaptığı ETSO’da başkan yardımcılıklarına Şevket Demir ile Hasan Akal getirildi. Özakalın ise Meclis Başkanlığı görevine devam edecek. Geçen dönem yönetim kurulu başkan vekilliği yapan Ahmet Metin Karadayı ise TOBB Genel Kurul üyeliğine getirildi.

ETSO’da Cumartesi günü yapılan seçimle 35 meslek grubunda üyeler 76 kişilik meclisi belirledi. ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Yücelik’in hazırladığı listenin kazandığı seçim sonrası dün toplanan üyeler, Meclis Başkanlık Divanı, Oda Yönetim Kurulu, Üst Kurul (TOBB) Delegeliği, Disiplin Kurulu ve ETSO Yardım, Araştırma ve Geliştirme Vakfı Yönetim Kurulu üyelikleri için oy kullandı.

ETSO Meclis salonunda yapılan seçimde ETSO Yönetim Kurulu Başkanlığı’na yeniden Lütfü Yücelik getirilirken, yardımcıları ise Şevket Demir ile Hasan Akal’dan oluştu. ETSO yönetim kurulunda ise şu isimler yer aldı: Engin Çimen, Celalettin Çetinkaya, Serdar Kömeç, Zeki Adil, Vakur Alemdar, Hüseyin Polat, Muharrem Özdemir ve Abdurrehim İşcan.

Geçen dönem olduğu gibi ETSO Meclis Başkanlığı’na yine Saim Özakalın getirildi. Seçim sonrası kısa bir değerlendirme yapan ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Yücelik, bir kez daha üyelere teşekkür etti. Yücelik, yeni dönemde daha iyi işler yapacaklarını belirtti.

 

Karadayı TOBB delegesi oldu

ETSO Meclisi’nde yapılan seçimde geçtiğimiz dönem Yönetim Kurulu Başkan vekilliği yapan Karadayı Group Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Metin Karadayı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Genel Kurul üyeliğine getirildi. Karadayı, TOBB genel kurulunda Eyüp Gözgeç, Dursun Yıldız, Ahmet Satılmaz, Mehmet Hakan Erduman, Mehmet Tavlaşoğlu, Ömer Düzgün ve Murat Arslan’la birlikte Erzurum’u temsil edecek.

 

Yakutiye İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı görevlilerinin nezaretinde, ETSO Meclis Salonu ve Yönetim Kurulu Salonu’nda yapılan seçimde 73 meclis üyesi oy kullandı. Üç meclis üyesi ise şehir dışında olduğu için oyunu kullanamadı.

Seçim sonucunda oda yönetimi şu şekilde oluştu;

Meclis Başkanlık Divanı: Meclis Başkanı; Saim Özakalın, Meclis Başkan Vekilleri; Fehmi Arslan ve Nazım Akıllıoğlu, Katip Üye; Yunus Terzioğlu

Disiplin Kurulu: Ayhan Nalbantoğlu, Yavuz Saatçioğlu, Mehmet Özyapar, Taner Ardahanlı, Akif Kara ve Kadir Aydoğdu

ETSO Yardım, Araştırma ve Geliştirme Vakfı Yönetim Kurulu: Yönetim Kurulu Başkanı; Lütfü Yücelik, Başkan Yardımcısı; Saim Özakalın, Muhasip Üye; Necip Aydın, üyeler; Tacettin Deniz, Ömer Faruk Yıldırım, Murat Turan, Cem Demircan, Fatih Yılmaz ve Harun Delibaş (Genel Sekreter)

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.