Erzurum Haber - 24 Nisan 2019, Çarşamba

Esmanur öldü, Hiranur yaşasın…

20 Mart 2014, 17:02
Esmanur öldü, Hiranur yaşasın…

Lösemi olan 4 yaşındaki Esmanur tedavi gördüğü Erciyes Üniversitesi Çocuk Hastanesi’nde bugün hayatını kaybetti. Acılı aile şimdi 1 yaşındaki yine lösemi hastası olan Hiranur’un yaşaması için çaba harcıyor.
Erzurum’un Horasan İlçesi’nde yaşayan 2 çocuk annesi Sibel Doğan’nın kız çocukları Esmanur Doğan (4) ve Hiranur Doğan(1), doğuştan lösemi hastası. 1 yaşındaki Hiranur Doğan’ın tedavisi Erzurum’da sürdürülürken, 4 yaşına gelen Esmanur Doğan önce İstanbul’da tedavi gördü, burada sonuç alınamayınca Erciyes Üniversitesi Çocuk Hastanesi’ne yatırıldı. Almanya’da bir vericiden ilik bulunmasına sevinen ve yardım bekleyen 4 yaşındaki Esmanur, bugün hayata gözlerini yumdu.
Esmanur Doğan’ın annesi Sibel Doğan, “Genetik hastalık 2 çocuğumda da var. 2 yıl boyunca İstanbul’a sürekli tedaviye gidip geldik. Onlar, ‘Çocuğunuzun ömrü kısa her an ölebilir, yapacak bir şeyimiz yok’ dediler. Oradan sevkimizi Kayseri’ye aldık. Allah razı olsun buradaki insanlar kemik iliği örneğini Almanya’ya gönderdi. Almanya’dan bir verici çıkmıştı. Onu alabilmek için 10 bin liraya ihtiyacımız vardı. Fakat ilik gelmeden kızımızı kaybettik. Çok üzgünüz’’ dedi.

Diğer çocuğu Hiranur Doğan’ın da aynı rahatsızlığı yaşadığını belirten anne Sibel Doğan, şimdi Erzurum’da tedavi gören Hiranur için ilik başvurusunda bulunacağını söyledi.

Bugün hayatını kaybeden Esmanur için yardım kampanyası başlatan Erzurumlu Filografi Sanatçısı Aysun Gemalmaz, Esmanur’un vefatından dolayı büyük üzüntü yaşadı. Gözyaşlarına boğulan Aysun Gemalmaz, arkadaş ve dost çevresinden Hiranur’un yaşaması için yardım toplayacağını söyledi.  Kendisinin de yardımda bulunacağını söyleyen Gemalmaz, yardım etmek isteyen hayırseverlerin aşağıdaki hesap numarasına katkıda bulunabileceğini belirtti.

 

Gülten Durmuş-Teyzesi

Yapı Kredi Bankası Kayseri Şubesi

Hesap NO: 94266950

 

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


*