Erzurum Haber

Eski dosta sadaka olsun

Eski dosta sadaka olsun
702 Kez
04 Şubat 2013 - 16:48

Eski dosta sadaka olsun

Son günlerde Erzurum basınında yazılmayanlar yazılmaya, yayınlanmayanlar yayınlanmaya başladı. Kimler, hangi inde, mağarada ne pazarlıklar içerisindeymiş de haberimiz yokmuş.

Pislik, kir, terörizm, militarizm, buluşmalar, koklaşmalar, neler yok ki. Evet, bizde sizin gibi bu haberleri hayretler içerisinde okuduk. Ama sitemizde yayınlamadık. Niye yayınlamadık biliyor musunuz?  Çünkü bizim www.zirve2000.com haber sitesi yayın ilkelerimiz arasında ‘Terör ve teröristin övülmesi, benzeri illegal suç örgütlerinin faaliyetleri ve eylemleri bu sitede yer almaz’ ilkesi yer alır.

Başka nedenleri de var elbette. Belki yazılan, çizilen kişiler bizim eski dostumuz, arkadaşımız olabilir. Belki uzun yıllar yemiş, içmişliğimiz, bir evi paylaşmışlığımız vardır. Belki en kötü zamanlarında, yanında kelle koltukta beklediğimiz günler olmuştur. Aç kaldığımızda bir ekmeği paylaşıp yediğimiz günler çoktur. Ortaklık yapmış, aynı sayfalarda yazılar da yazmışızdır. Çoktur ortak yaptıklarımız. Hep kötülük yapmasından, kötülüklere bulaşmasından korumuş, kötü emellere kurban gitmemesine vesile olmuşuzdur. Daha neler anlatayım ki sizlere.

Dediğimiz gibi, bu kirli kişi ve işleri yazmadıysak kimseden korktuğumuzdan değil. Yazarız vallahi,  hem de yazılanların eksik olan onlarca kirli yönlerini. Ama yazmadık, çünkü yediğimiz ekmeğin hatırına, içtiğimiz suyun hayrına. Biz eskiden dost dediğimiz hiç kimseyi satmadık. Satmayacağız. Dostumuzu satıp, sizin gibi alçak olmayacağız. Ne için, bir lokma ekmek, bir yudum suyun hatırı için.

Bilmek siz bizim yerimize olsaydınız şimdi ne yapıyordunuz. Sitelerinizde, gazetelerinizde, dergilerinizde sayfa sayfa yer verirdiniz, buna eminim.

İnsanlığı bizden gördünüz. Al bu insanlığım da ‘sana kirli adam sana’ sadaka olsun.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.