Erzurum Haber

Erzurum’un güzel yüzü

Erzurum’un güzel yüzü
373 Kez
28 Şubat 2013 - 11:01

Doğu Anadolu Bölgesi etkisi altına alan soğuk hava hayatı olumsuz yönde etkiliyor. Gece hava sıcaklığının eksi -7 dereceye düştüğü Erzurum’da ağaçlar, kırağının etkisiyle beyaza büründü.

Ağaçların üzerine düşen kırağı ortaya kartpostallık görüntülerin çıkmasına neden oldu. Her tarafın kar yağışından dolayı değil de, kırağıdan dolayı beyaza büründüğü Erzurum’da dün sabah erken saatlerinde evlerinden çıkan vatandaşlar beyaza bürünen ağaçların resmini çekerek bu anı ölümsüzleştirdi. Vatandaşlar gördükleri manzaralara hayranlık içinde baktılar.   Bazı vatandaşların araçları ise soğuktan donduğu için çalışmadı. Araçları donan vatandaşlar çareyi toplu taşıma araçlarını kullanmakta buldu.Meteoroloji Bölge Müdürlüğü yetkilileri bugün Erzurum genelinin de yoğun kar yağışı beklediklerini belirterek, vatandaşları muhtemel çığ olaylarına ve gizli buzlanmaya karşı uyardı.

Vatandaşlar,”Ne güzel hava sıcaklığı mevsim normallerinin üzerindeydi. Soğuk yoktu işimize rahatça gidip gelebiliyorduk. Ama yine beyaz çilemiz başladı. Bir yandan da soğuk havanın etkisiyle oluşan kırağı manzaralarını izliyoruz. Bu bir doğa harikasıdır. Bütün ağaçlar bembeyaz buda tarifsiz bir güzellik. Gördüğünüz gibi soğuk havanın olumsuz yönleri olduğu kadar olumlu yönleri de var. Bu şehir kar yağınca güzelliğine kavuşuyor. Her haliyle memleketimizi seviyoruz.” dediler.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.