Erzurum Haber

Slide Slide Slide Slide

Erzurum’un başarısı baltalanmıştır

Erzurum’un başarısı baltalanmıştır
13 Haziran 2013 - 10:56

Türkiye Üniversiteler Federasyonu, büyük bir skandala imza attı. Federasyon, UNIVERSIADE Milli takımına, Türkiye Şampiyonu olan ve beş altın madalya kazanan Erzurum Atatürk Üniversitesi’nden hiçbir boksörü çağırmadı.

Nurullah PALA-ERZURUM

Erzurum Atatürk  Üniversitesi, Üniversite Sporları Federasyonu’ndan gelen haberle şok oldu. Federasyon, ringte büyük bir skandala imza atarak, Erzurum’un başarısını es geçti. Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu boks yetkilileri Türki Şampiyonu olan ve beş altın madalya kazanan Erzurum Atatürk Üniversitesi’nden hiçbir boksörün UNIVERSIADE milli takımına seslenmediği öğrenildi. 24-28 Nisan 2013 tarihleri arasında yapılan Üniversitelerarası Türkiye Boks Şampiyonası’nda Erzurum Atatürk Üniversitesi ringte fırtına gibi esti. Türkiye’den 46 üniversitenin katılımı ile gerçekleştirilen şampiyonada Erzurum Atatürk Üniversitesi beş altın madalya ile Türkiye şampiyonu olmuştu.

Erzurum’un başarısı baltalanmıştır

Erzurumlu spor severler, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun kararını büyük bir hayretle karşıladıklarını ve şok olduklarını belirterek, “On sporcu ile Türkiye şampiyonasına katılan ve beş altın madalya elde eden Atatürk Üniversitesi adeta cezalandırılmıştır. UNIVERSIADE milli takımına hiçbir boksörün ve teknik kadroda yer alan antrenörün çağrılmaması Erzurum halkını ve spor severleri incitmiştir” dedi.

Universiade Rusya’da yapılacak

Rusyada yapılacak olan Üniversiade için bu ay içinde yapılacak Milli Takım Kampına Erzurum’dan hiçbir boksörün davet edilmediği belirtilirken, takımın farklı üniversitelerden oluşturulduğu iddia edildi. Ayrıca Erzurum’u başarıya ulaştıran teknik kadrodan hiçbir isme de Üniversiade  Milli takımında görev verilmediği öğrenildi.

Erzurum Atatürk Üniversitesi, Üniversiteler Türkiye boks şampiyonasında beş altın, dört bronz madalya olmak üzere toplam 9 madalya kazanarak Türkiye birincisi olurken, Trabzon KTÜ ikinci Konya Selçuk Üniversitesi üçüncü olmuştu.

Atatürk Üniversitesi’nden  49 kiloda  Erdi Alpaslan,52 kiloda Murat Korkmaz, 56 kiloda Abdullah Dursun, 64 kiloda  Ural Karslıoğlu  ve 75 kiloda Osman Aydın Türkiye birincisi olarak şampiyonluk kürsüsüne çıkıp altın madalyayı boynuna takmıştı.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.