Erzurum Haber

Erzurum’u yasa boğan ölüm

Erzurum’u yasa boğan ölüm
599 Kez
11 Aralık 2019 - 11:24

Erzurum/zirve2000 Erzurum Olimpik Adımlar Spor Kulübü’nün golcüsü Sefa Kılıç, iki yıl önce midesinden ameliyat oldu. Daha sonra ilik kanserine yakalanan genç futbolcu önceki gün hayatını kaybetti. Erzurum Amatör Futbol dünyası yasa bürünürken, Palandökenspor’un öncülüğünde futbolcular, 17 yaşında hayata veda eden sporcuyu unutmadı.

Nurullah PALA/PUSULA-ÖZEL HABER

Olimpik Adımlar Spor Kulübü futbolcusu Sefa Kılıç’ın ani ölüm haberi, Erzurum amatör futbol camiasını yasa boğdu.

İki yıl önce fazla kilolarından kurtulmak için mide ameliyatı olan 17 yaşındaki futbolcu Sefa Kılıç, daha sonra ilik kanserine yakalandı. Geçtiğimiz günlerde yaşamanı yitiren Sefa Kılıç, başta kendi takım arkadaşları olmak üzere tüm amatör futbol camiasını yasa boğdu.

3 Temmuz Stadı’nda matem havası

O, yetenekliydi. Üç yıl önce Olimpik Adımlar Spor Kulübünün kapısını çaldığında antrenörler Ebubekir Karaman ve Fetullah Demir’in dikkatini çekti. Hemen kendisine lisans çıkarıldı ve kısa bir süre sonrada Mavi-beyazlı ekiple maçlara çıktı. Ardından fazla kilolarından kurtulmak için midesinden ameliyat oldu. Sefa Kılıç, “Tam zayıfladım, fit oldum. Kalecileri bundan sonra daha kolay avlarım” derken, ilik kanseri oldu. 17 yaşındaki genç yıldız yakalandığı amansız hastalıktan kurtulamayarak, kansere yenik düştü. Sefa’sını kaybede Erzurum amatör futbol camiası yıkılırken, hafta sonu oynanan maçlarda adeta 3 Temmuz Stadı matem havasına büründü.

10’un rüyası yarım kaldı

Erzurum Olimpik Adımlar Spor’da orta saha ve forvet olarak görev yapan 16 yaşındaki Sefa Kılıç, Mavi-beyazlı kulüpte hep 10 numaralı formayı giyiyordu.

Futbol topunu süsleyen ve müthiş pasları, güzel golleri ile kısa sürede diğer kulüplerin dikkatini çeken Sefa Kılıç, başta Palandökenspor olmak üzere, Yakutiye Belediyespor ve diğer kulüplerin rüyasını süslüyordu. Takımlar Sefa’nın peşinden koşmaya başlamıştı. Olimpik Adınlar Spor’un kapısı transfer için aşındırılmaya başlamıştı. Herkes Sefa’nın peşinden koşuyordu. Ama o yakalandığı amansız hastalığa yenik düştü.

Futbolda hep on numara olmak isteyen ve profesyonel futbolcu olmayı hayal eden Sefa Kılıç, 17 yaşında Hakka yürürken, rüyaları yarım kaldı.

Alkışlar Palandökenspor ve Okan Setikmen’e

Geçtiğimiz günlerde ilik kanserinden hayatını kaybeden Sefa Kılıç’ı unutmayan Palandöken Spor Kulübü ve Antrenör Okan Setikmen, hemen Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) nezdinde harekete geçerek, gerekli olan izinler alındı ve pankart hazırlandı. Palandökenspor ve Yakutiye Belediyesporlu futbolcular ile hakemler ‘Sefa Kardeşimiz Mekanın Cennet Olsun’ pankartı ile sahaya çıkarak, genç futbolcunun anısına bir dakikalık saygı duruşu yapıldı.

Hayalleri Erzurumspor’du

3 Temmuz Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Sefa Kılıç’ın ilkokuldan beri kendisinin sporcusu olduğunu belirten Antrenör Ebubekir Karaman, “Sefa Kılıç, hafızlık da yapıyordu. Güzel Kur’an-ı kerim okurdu. Güzel sesi ile bizlere Kur’an ziyafeti de çekerdi. Güçlü kuvvetli bir yapısı vardı. Kendisini zaman zaman 10 numara pozisyonunda zaman zaman da forvette oynatırdık. Yaz aylarında minik çocuklara Kur’an öğretirdi. Hayalleri Erzurumspor’du. Gerek bana gerekse Fetullah Demir’e, bir gün Erzurumspor’da oynamayı çok istediğini belirtiyordu. Futbol rüyası ve hayalleri yarım kaldı” dedi.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.