Erzurum Haber - 24 Mart 2019, Pazar

Erzurum’u seçim heyecanı sardı

16 Şubat 2018, 09:47
Erzurum’u seçim heyecanı sardı

Erzurum/zirve2000 Erzurum, nisan ve mayıs aylarında yapılacak olan sivil kitle örgütlerinin seçimlerine odaklandı. Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası, Ticaret Borsası, DAİB ve Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği seçimlerini bu aylar içinde yapacak. Adaylar tam olarak netlik kazanmasa bile, kulislerde bazı isimler ön plana çıkıyor.

ERZURUM TSO
Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası’nın seçiminin nisan ayının ilk haftasında yapılması bekleniyor. Seçim tarihi önümüzdeki günlerde netleşecek. Mevcut Başkan Lütfü Yücelik, tekrar başkanlık için adaylığını açıklamıştı. Ayrıca 1.OSB Başkanı Zafer Ergüney’de daha önce adaylığını açıklayan bir diğer isim. ETSO’da 35 meslek grubu üyeleri 76 meclis üyesini seçecek. Meclis üyeleri de kendi arasında başkanını ve yönetim kurulu üyelerini belirleyecek.

ERZURUM TB
Erzurum Ticaret Borsası’nın seçimi de yine nisan ayının ilk haftasında yapılacağı elde edilen bilgiler arasında. Ama seçim tarihi tam açıklanmadı. Mevcut Başkan Hakkı Hınıslıoğlu tekrar aday. Hınıslıoğlu’nun karşısında ise Hakan Oral, Abdullah Büçge ve Abdurrezzak Cellat’ın aday olacağı kulislerde konuşuluyor.

DAİB
Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği de yine nisan ayında seçime gidiyor. Mevcut başkan Cemal Şengel aday olmuyor. Seçimin net tarihi belli değil. Başkan adayı olarak en güçlü isim ise Ethem Tanrıver. Pasinler Kale Blokbims Fabrikası’nın sahibi olan Ethem Tanrıver’in yanı sıra, Kamil Polat’ın da aday olabileceği söyleniyor.

ESOB
Esnaf ve Sanatkarlar Odası Odaları Birliği’nde seçimlerin mayıs ayında yapılacağı bildirildi. Şuan bağlı odaların seçimleri henüz tamamlanmadı. Mevcut başkan Rasim Fırat tekrar aday olacak. Rasim Fırat’ın karsında en güçlü aday ise Matbaa-Kırtasiye ve Tabelacılar Odası Başkanı Hikmet Karaca. Başka aday isimleri henüz netlik kazanmasa da ESOB’da seçimlerin oldukça çekişmeli geçeceği tahmin ediliyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


*