Erzurum Haber

Erzurumspor’da kabus bitti

Erzurumspor’da kabus bitti
1.050 Kez
20 Mayıs 2020 - 14:57

13 Mayıs 2020 tarihinde Koronavirüs (Covid-19) şoku ile sarsılan BB Erzurumspor’da son yapılan testler negatif çıktı. Camia rahat bir nefes aldı. Kabus dolu günleri geride bırakan Mavi-beyazlılar, ligde kalan maçlara odaklanacak.

Nurullah PALA/PUSULA

Büyükşehir Belediye Erzurumspor’da Korona kabusu sona erdi. 13 Mayıs 2020 tarihinde yapılan Covid-19 testlerinde Mavi-beyazlı kulüpte yaşanan pozitif sonuçlar kulübün üzerine bir karabulut gibi çökmüştü.

TFF 1. Lig ekiplerinden Büyükşehir Belediye Erzurumspor, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testleri pozitif çıktığı için hastanede karantinaya alınan 4’ü futbolcu 11 kişi, yeni yapılan testlerinin negatif çıkması üzerine taburcu edildi.

Mavi beyazlı kulüpten yapılan açıklamada, bir süre önce Kovid-19 testi yapılan futbolcu ve teknik heyetten 11 kişinin testlerinin pozitif çıkması nedeniyle hastanede tedavi altına alındıkları anımsatıldı.

Şimdi lige odaklanma zamanı

14 Mayıs 2020 tarihinde Koronavirüs şoku ile sarsılan BB Erzurumspor, son yapılan testlerde sonuçların negatif çıkması ile birlikte normale dönmeye başladı.

Mavi-beyazlılarda son yapılan testlerin negatif çıkması ile ilgili olarak şu açıklama yapıldı:

“13 Mayıs‘taki Kovid-19 testleri pozitif çıkan 11 kişinin 5 günlük tedavilerinin ardından bugün ikinci testleri yapılmış ve tamamının ikinci testleri de negatif çıkmıştır. ?Taburcu olduktan sonra 14 günlük karantina süreçleri devam edecektir. Ayrıca 13 Mayıs’ta testleri negatif çıkan futbolcu, antrenör, kulüp çalışanı ve yöneticilerden oluşan 72 kişinin de bugün yapılan testlerin tamamı yine negatif çıkmıştır. Bu doğrultuda yeniden antrenman programı yapıp hazırlıklarımıza başlayacağız. İlerleyen süreçte konuyla ilgili yine kamuoyunu bilgilendireceğiz. Tüm hastalarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.”

Erzurumspor’da 13 Mayıs’taki Kovid-19 testi pozitif çıkan 4’ü futbolcu 11 kişi Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesinde, test sonucu negatif çıkan diğer 72 kişi de tesisler ile evlerinde karantinaya alınmıştı. Sonuçların negatif çıkması ile derin bir ‘Oh’ çeken Mavi-beyazlılar, artık lige odaklanacaklar.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.