Erzurum Haber

Erzurumspor ruhu Sekmen’le geri gelecek

Erzurumspor ruhu Sekmen’le geri gelecek
354 Kez
04 Nisan 2014 - 15:35

Dadaşlar Grubu Taraftar Topluluğu, bugüne kadar Erzurum Büyükşehir Belediyespor’a eski Başkan Ahmet Küçükler’in destek verdiğini, bugünden sonra da yeni başkan Mehmet Sekmen’in desteklerini artırarak devam ettirmesini bekliyor. Basın Sözcüsü Ergin, “Erzurumspor ruhunun yeni başkanımızla kazanılacağı inancındayız” dedi.

Nurullah PALA/ERZURUM

Çarşamba günü deplasmanda Orhangazispor ile 1-1 berabere kalmasına rağmen, play-off iddiasını devam ettiren Erzurum Büyükşehir Belediyespor’da gözler Pazar günü oynanacak olan Sancaktepe maçına çevrildi. Taraftar ise hem maçın heyecanını şimdiden yaşarken, umutlarını da yeni seçilen AK Partili Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’e bağladı. Dadaşlar Grubu Taraftar Topluluğunun Basın Sözcüsü Tevhit Ergin’in “Taraftarın umudu Sekmen” başlığı altında yayımlanan basın bildirisinde, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçilen Mehmet Sekmen’den kulüp adına beklentilerin çok büyük olduğu ifade edildi.

Sekmen’in Kulüpler Birliği Başkanlığı yapması büyük avantaj

Uzun yıllar Kartalspor’a kulüp başkanlığı yapan ve bir dönemde PTT 1. Lig Kulüpler Birliği Başkanlığı yapan Erzurum’un çiçeği burnunda Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’den taraftarın beklentisi büyük. Dadaşlar Grubu Basın Sözcüsü Tevhit Ergin, yeni başkanın taraftarın umudu olacağını söyledi. Futbol camiasının içinden gelen bir çok başarıya imza atan, bir çok süper lig futbolcusunun yetişmesinde emeği olan Kulüpler Birliği Başkanlığı yapan ve bu güzide şehir Erzurum’a Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Mehmet Sekmen’e taraftar olarak yeni görevinin hayırlı olması dileğinde bulunduklarını belirten Ergin,  “İnşallah yeni  belediye başkanımızla, yeni umutlara yelken açacağız” dedi.

Erzurumspor ruhu Sekmen’le geri gelecek

Şehrin bir çok alanda ilerleme kaydetmesinin tüm halkın beklentisi olduğunun altını çizen Ergin, spor alanında da yeni başkanla yeni reformlar yapılacağının umutları olduğunu belirtti Dadaşlar Grubu Taraftar Topluluğu Lideri Zafer Lömenler ile birlikte tribünleri coşturan  Basın Sözcüsü Tevhit Ergin, Erzurum ekibinin yeni belediye başkanı Mehmet Sekmen’in vereciği destekle,  hiç vakit kaybetmeden basamakları birer birer tırmanarak  Spor Toto Süper Lig’e kadar yükseleceğini ifade etti. Futbolun bu şehirde her şey olduğunun ancak şehrin insanlarının yıllarca başarısızlıklar nedeniyle futboldan soğuduğunu vurgulayan Ergin, “ Erzurumspor ruhunun Mehmet Sekmen ile geri geleceğine inanıyoruz” dedi.  Sekmen’e güvendiklerini ifade eden Ergin, Bu şehrin futbol noktasında gereken özeni ve önemi görememiş olmasından rahatsız olduklarını söyledi. Ergin, artık ilçe takımlarıyla bu ligde değil köklü takımlarla daha üst liglerde mücadele ederek şehirdeki potansiyeli pozitif konuma getirilmesi noktasında yeni başkanın büyük adımlar atacağına inandıklarını savundu.

Küçükler’e destekleri için teşekkür…

“Erzurumspor isminin zuhur etmesiyle bu şehir eski günlerine geri dönerek takım, kulüp, taraftar ruhunu yeniden canlandırıp eski günlerdeki gibi hep bir ağızdan ‘mavi- beyaz şampiyon Erzurum’ diye bağıracağız” diye konuşan Ergin, artık küskünlüklerin bitmesini bu takımın herkesin takımı olması gerektiğinin altını çizdi. Ergin,  ”Sen, ben yok, Erzurum var” sloganın Erzurumluya yakışır şekilde temsil edilmesi gerektiğini düşünüyoruz.  Başkanlığı döneminde Büyükşehir  Belediyespor’un lige çıkmasında öz veriyle çalışan, bu takımı bu şehre hediye eden Sayın Ahmet Küçükler’e de Dadaşlar Grubu adına teşekkür ediyoruz” dedi.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.