Erzurum Haber - 23 Nisan 2019, Salı

Erzurumlu Sekmen dedi

30 Mart 2014, 23:18
Erzurumlu Sekmen dedi

Erzurumlu Sekmen dedi

Sabah 07.00’de başlayıp 16.00’da sona eren seçimde Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanlığı yarışını AK Parti adayı Mehmet Sekmen, büyük bir farkla kazandı. 2009’da Küçükler’le girdiği seçim yarışını kaybeden MHP adayı Prof. Dr. Kamil Aydın, 2014’te de başarılı olamadı. Erzurum’da MHP yüzde 60, MHP ise yüzde 31 oy oranına ulaştı. 22.00 itibariyle Erzurum’da kesin olmayan seçim sonuçlarına göre, AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Sekmen, seçimin galibi oldu.

Erzurum Ak Parti İl Başkanlığı Seçim Kurulu Merkezi’nde eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Erzurum Milletvekilleri Muhyettin Aksak, Adnan Yılmaz, Fazilet Dağcı Çığlık, Cengiz Yavilioğlu, İl Başkanı Murat Kılıç ve Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Sekmen, gazetecilere zafer pozu verdi.

BUGÜN NELER YAŞANDI

Erzurum’da iki gündür etkili olan kar yağışı bu sabah saatlerinde yerini soğuk havaya bıraktı. Hava sıcaklığının sıfırın altında 10 dereceye düştüğü Erzurum’da özellikle yaşlılar sandık başına giderken zorlandı.

Vatandaşlık görevini yerine getirmek için sabahın erken saatlerinde uyanan Erzurumlular sandık başına gitti. 07.00’de oy verme işleminin başladığı kentte, saatlerini geceden erkene alanlar oy kullanacakları yerlere bir saat öncesinden gitti. Görevlilerin saatlerin bu gece ileri alınacağı uyarıları üzerine bir çok seçmen yeniden evlerine dönerken bazıları da bekledi.

Vali öğleden sonra oy kullandı

Erzurum Valisi Dr. Ahmet Altıparmak, saat 14.00’de oy kullandı. Eşi Özden Altıparmak’la birlikte Erzurum Anadolu Lisesine gelen Vali Altıparmak, görevliler ve vatandaşlarla sohbet etti. Vali Altıparmak oyunu kullandıktan sonra basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Erzurum’da etkili olan kar yağışı nedeniyle oy kullanmamız öğleden sonraya kaldı. Seçimlerin hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.” şeklinde konuştu.

Yılmaz, mezun olduğu okulda oy kullandı

AK Parti Erzurum Milletvekili Adnan Yılmaz eşi Dilek Yılmaz ve kızı ile birlikte 1970 yılında mezun olduğu Erzurum Lisesi’nde oyunu kullandı. Sandık görevlileri ile tek tek tokalaşan Adnan Yılmaz,”Allah vatanımız ve milletimiz için seçimleri hayırlı etsin” şeklinde konuştu.

Oyunu kullanan Yılmaz, oy kullandıktan sonra vatandaşlarla sohbet etmeyi de ihmal etmedi.

Sekmen ailesi ile birlikte oyunu kullandı.

Karabulutları millet dağıtacak

AK Parti Erzurum Milletvekili Dr. Cengiz yavilioğlu, Nurettin Topçu Sosyal Bilimler İlköğretim Okulu’nda oyunu kullandı. Milletin karına herkesin saygılı olması gerektiğini vurgulayan Dr. Yavilioğlu, “Meydanlarda konuşmalar bitti, şimdi söz sırası milletimizin oldu. Bu seçimlerde kaybeden olmayacak. Kazanan demokrasi olacak, Türkiye olacak. Barışa kardeşliğe en çok ihtiyacımızın olduğu bu günlerde, seçimle birlikte sükunet ve sağduyu hakim olacak. Ülkemizi kaosa sürüklemek isteyenlere, bu ülkenin başındaki kara bulutlarını milletimiz dağıtacak. Bundan sonra gençlerimizin ve çocuklarımızın gelecekleri daha aydınlık olacak. Ülkemiz gelişerek, büyümeye, özgürlüklerin ve demokrasilerin gelişeceği bir Türkiye olacak. Seçimlerin ülkemize hayırlar getireceğine inanıyorum. Vatanımıza, milletimize hayır olsun” dedi.

Sırada bekledi

Oy kullanmak için saat 10.30’da Gazi Ahmet Muhtar Paşa Ortaokulu’na gelen AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Sekmen, eşi Gülay Sekmen, ağabeyi Hanifi Sekmen eşi Leyla Sekmen ve AK Parti Erzurum Milletvekili Fazilet Dağlı Çığlık ile birlikte oy kullandı. 1125 nolu sandıkta oy kullanmak için bir süre sırada bekleyen Sekmen, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Hayırlı uğurlu olur umarım. Hepinize kolay gelsin. Teşekkürler.” şeklinde konuştu.

Kamil Aydın kızıyla birlikte oyunu kullandı

MHP Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Kamil Aydın, sabah erken saatlerde oyunu kullanmak için beraberinde MHP İl Başkanı Zekai Kaya ve kızı Bilgenur Aydın ile birlikte Sabancı İlköğretim Okulu’na gelerek 1363 numaralı sandıkta oyunu kullandı. Aydın ve Kaya oy vermeye gelen vatandaşlar tarafından ilgiyle karşılandı. MHP’li Aydın, oy kullandıktan sonra sandık görevlileri ile tokalaşarak okuldan ayrıldı.

Küçükler, sandık başında

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Av. Ahmet Küçükler, oyunu Erzurum Anadolu Lisesi’nde kullandı. Eşi Dr. Ayşenur Küçükler ile birlikte Erzurum Anadolu Lisesi’ne gelen Başkan Küçükler, burada seçmenlerle sohbet etti. Oy pusulalarını alarak 1189 nolu sandıkta reyini kullanan Küçükler, sandık görevlileriyle de konuşarak seçimin hayırlara vesile olmasını diledi.

Kılıç,  Kurtuluş İlkokulu’nda oy kullandı

AK Parti Erzurum İl Başkanı Murat Kılıç oyunu kullanmak için Kurtuluş İlkokulu’na geldi. Vatandaşlarla ve görevlilerle sohbet eden Başkan Kılıç, oyunu kullandı. Kılıç oyunu kullandıktan sonra basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Seçimlerin ülkemize ve Erzurum’a hayırlı olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Korkut, eşiyle birlikte oyunu kullandı

Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, eşi Özlem Korkut ile birlikte oylarını İsmet Paşa İlköğretim Okulunda kullandılar. Korkut, önce muhtarlık için oy kullandı. Korkut, İlçe ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Meclis Üyeliği pusulalarını alarak kapalı alana gitti. Oyları zarfla sandığa atarken ‘Oyunuz kime’ sorusuna  “Önce hayırlı ve uğurlu olmasını dilemek gerekiyor.  Önemli bir seçim, anlamlı bir seçim oluyor. Ülkemiz ve Erzurum’umuz için en hayırlısını diliyorum. Vatandaşlık görevimizi eşimle birlikte yerine getirmek için buraya geldik. Elbette oyum belli, söylemek gerekmiyor. Başbakanımızın çok önemsediği seçimden başarıyla çıkmayı umuyoruz. İnşallah öyle olacaktır” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


*