Erzurum Haber

Erzurumlu işadamlarının büyük başarısı

Erzurumlu işadamlarının büyük başarısı
6.566 Kez
16 Nisan 2015 - 10:51

Erzurum/zirve2000 Göz alıcı panoraması ve etkileyici tarihiyle, yüzyıllar boyunca dünyanın her yerinden farklı kültürleri cezbeden Haliç, Erzurumlu Sururi- Ferruh Akgün işadamı kardeşlerin yatırımıyla Mövenpick Hotels & Resorts’un Türkiye’deki dördüncü oteline ev sahipliği yaptı.
Erzurumlu Akgün İnşaat’ın Haliç’te yaptırdığı, Mövenpick Hotel İstanbul Golden Horn, Eyüp Silahtarağa Mahallesi’nde açıldı. Açılışa, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk, İçişleri Eski Bakanı Efkan Ala, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul İl Emniyet Müdürü Selami Altınok, Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın ile AK Parti Erzurum Milletvekili Adnan Yılmaz, AK Parti Erzurum İl Başkanı Fatih Yeşilyurt, Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Yücelik ile çok sayıda davetli katıldı.
Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, açılışta yaptığı konuşmada, Akgün İnşaat tarafından gerçekleştirilen otel yatırımının ilçeye hayırlı olması temennisinde bulunarak, “Güzel Haliç’imiz temizlendikten sonra işadamlarının yatırımları arttı, bu da bizleri çok memnun ediyor. İşadamlarımız bize geldiklerinde bölgenin kalkınması ve yatırımların artması için elimizden gelen ne varsa yapıyoruz” dedi.
Otel yatırımlarıyla ilgili bilgi veren Akgel Gayrimenkul Yatırım İnşaat. Sanayi Ticaret Limited Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Sururi Akgün de, yaptıkları her işin temelinde sürdürülebilirlik olduğunu belirterek, bu ortaklığın, Mövenpick Hotels & Resorts’un Green Globe sertifikasyon programına gönülden bağlılığının ve şirketin Türkiye’de büyüyen başarısının doğal bir sonucu olduğunu söyledi.
Şirket yönetici ortaklarından Ferruh Akgün ise, “Mövenpick Hotels & Resorts’un misafir ağırlamadaki doğal ve sıcak yaklaşımı, Türk konukseverlik değerlerini yansıtmaktadır ve Akgel Gayrimenkul Yatırım olarak bu ortaklığımızın uzun ve başarılı bir süreç olacağına inancımız tamdır.” dedi.
Törende açılış konuşmalarının ardından kurdele kesimi yapıldı. ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Yücelik, otel yatırımından dolayı Sururi ve Ferruh Akgün kardeşleri tebrik ederek, Erzurumlu işadamlarının yurt içinde ve yurt dışındaki başarılı yatırımlarının kendilerini sevindirdiğini söyledi.
Mövenpick (1)

Mövenpick (2)

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.