Erzurum Haber

ERZURUMLU İŞ KADINININ BAŞARISI

ERZURUMLU İŞ KADINININ BAŞARISI
1.534 Kez
15 Şubat 2021 - 13:16

Erzurum/zirve2000 Erzurumlu iş kadını Şeyda Sönmez Ebren, bir ilke imza atarak meyve kurularını çikolata ile buluşturdu.

Belçika çikolatasından 60 çeşit ürün imal eden ve açtığı çikolata atölyesi ile adından söz ettiren Şeyda Sönmez Ebren, Türk damak tadına uygun ürünleri tercih ediyor. Sağlıklı yaşamın sembolü olan meyve kurusu ile çikolatayı birleştirip farklı lezzetler ve tatlar oluşturmak için yoğun çaba harcadığını söyleyen Ebren, özellikle ülkemizin farklı yörelerinde yetişen; elma, incir, erik, kayısı, gün kurusu, portakal, cennet hurması, dut ve kivi gibi meyve kurularına tropikal meyvelerden mango, papaya, ananas gibi meyve kurularını da ekleyip bunları çikolata ile kombine ederek farklı lezzetlere ulaştırıyor.

Kış aylarının vazgeçilmezi olan meyve kurularında özellikle posalı bölümün daha yoğun olduğunu ve bu gıdaların mutlaka tüketilmesi gerektiğini ifade eden uzmanların görüşlerinden esinlenen Madame Mai Çikolata Atölyesi İşletmecisi Şeyda Sönmez Ebren, “Madame Mai Çikolata olarak hem kakaonun hem de kuru meyvenin sağlık açısından ne kadar önemli olduğunu ve hastalıklara geçit vermediğini biliyoruz. Özellikle içerisinde bulunduğumuz pandemi döneminde bu ürünlerin daha fazla tüketildiğini göz önünde bulundurarak böyle bir çalışma içerisine girdik. El yapımı olarak hazırladığımız ürünlere karşı müşterilerinin yoğun ilgisi var. Hem şehrimiz hem bölgemiz hem de ülkemiz ekonomisine bir nebzede olsa katkı da bulunmak bizleri çok mutlu edecektir.”dedi.

Merkez Yakutiye ilçesi Kurtderesi Mahallesi’ndeki imalathanesinde istihdama da katkı sağlayan iş kadını Şeyda Sönmez Ebren, müşterilerinden büyük övgü alıyor.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.