Erzurum Haber - 24 Nisan 2019, Çarşamba

Erzurumlu boksörler Fenerbahçe adına ringe çıkıyor

19 Mart 2014, 10:39
Erzurumlu boksörler Fenerbahçe adına ringe çıkıyor

Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Türkiye’de dört bin olimpik sporcu bulunduğunu söyledi. Erzurum’daki boksörlerin büyük çoğunun Fenerbahçe adına ringe çıkmasına ise Baykan ilginç yorum getirdi: “Fenerbahçe madeni Erzurum’da bulmuş.”

Nurullah PALA/ERZURUM

Türkiye Olimpiyatlara Hazırlık Merkezi(TOHM)’nde spor yapan öğrencilerle özel bir toplantı yapan  Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Türkiye’de dört bin olimpik sporcu bulunduğunu söyledi.  TOHM’de, Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Süleyman Arısoy’dan bilgi alan Baykan, çalışmaların iyi geçmesinden memnunluk duydu. Erzurum’daki boksörlerin büyük çoğununun Fenerbahçe adına ringe çıkmasına ise Baykan ilginç yorum getirerek,  “Fenerbahçe madeni Erzurum’da bulmuş” dedi. Spor Genel Müdürü Baykan, Türkiye’de 4 bin dolayında olimpik sporcu belirlediklerini ve yaz ve kış sporları olmak üzere olimpik spor dallarında belirledikleri sporcuların, gelecek yıllardaki olimpiyatlar için yetiştirdiklerini söyledi. Türkiye’nin değişik bölgelerinde TOHM’ler açarak, bu merkezlerden olimpiyat sporcuları yetiştireceklerini vurgulayan Baykan, “Biz Devletimiz ve Hükümetimiz ve Bakanlığımızın destekleri ile sporculara maaş bağladık. Bu olimpiyat merkezleri içinde Erzurum TOHM’de en çabuk intibak sağlanan il oldu. Öğrencilerimizin bir bölümü diğer illerden buraya gelerek, TOHM’e yerleşti” dedi.

İMANLA İNANÇLA ÇALIŞIN

Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Atletizm, Boks, Kayak ve Buz Sporları’nda olimpiyat hazırlık merkezi olan Erzurum’da sporcu ve antrenörler olmak üzere 90 dolayında bir kafilenin konakladığına işaret ederek, sporcuların burada hem eğitimlerini devam ettirdiklerini, hem de kendilerini olimpiyatlara, Avrupa ve Dünya Şampiyonalarına hazırladıklarını söyledi. TOHM’de kalan sporcuların şu anki performansından memnun kaldıklarının altını çizen Baykan, “Burada Bakanlığımız öncülüğünde görevlendirdiğimiz yerli ve yabancı antrenörler bulunuyor. Bu antrenörlerimiz olimpik sporcuları antrene ediyor. Buradaki sporculara çağrım hocalarınızın verdiği taktikleri harfiyen yerine getirin, İmanla ve inançla çalışın” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


*