Erzurum Haber - 06 Haziran 2020, Cumartesi

Erzurumlu astsubay üçüncü oldu

2 Mayıs 2019, 16:41
Erzurumlu astsubay üçüncü oldu

Erzurumlu askeri personel Uğur Sağıroğlu Arbella Uluslararası Fotoğraf Yarışması’nda 3’üncü oldu.

Manolya BULUT-PUSULA

Bu yıl 9’uncusu düzenlenen Arbella Uluslararası Fotoğraf Yarışması’nda 3’üncü olarak bronz madalya almaya hak kazanan Erzurumlu fotoğrafçı Uğur Sağıroğlu, “Erzurum adının uluslararası platformlarda anılması benim için büyük mutluluk” dedi.

Uğur Sağıroğlu, fotoğraf sanatı ile de profesyonel olarak ilgileniyor. Evli ve iki kız çocuğu sahibi olan Sağıroğlu, Yakutiye Halk Eğitim ve Erzurum Büyükşehir Belediyesi Esmek kurslarında fotoğraf meraklılarına her hafta sonu temel fotoğrafçılık ve Photoshop derslerini ücretsiz veriyor. Çeşitli ulusal ve uluslararası yarışmalarda ödülleri olan Sağıroğlu, bu kez ise Erzurum’un adını uluslarası platformda duyurmuş oldu. 3 dalda toplam bin 298 katılımcı ve 8 bin 926 fotoğrafın olduğu yarışmada bronz madalya almaya hak kazandı.

PSA unvanlı ilk Erzurumlu

Amerika Fotoğraf Derneği (PSA) dalında ödülünü kazanan Sağıroğlu, “Bu ödülün en büyük amacı uluslararası bir yarışmada Türkiye’nin ve kadim şehri Erzurum uluslararası platformlarda adının anılması benim için büyük mutluluk ve PSA unvanı alan ilk Erzurumlu fotoğrafçı olmak da gurur verici” diye konuştu.
erhan sağıroğlu

Erzurumlu astsubay üçüncü oldu Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


*