Erzurum Haber

Erzurum’daki dilenci sayısı arttı

Erzurum’daki dilenci sayısı arttı
371 Kez
25 Haziran 2015 - 12:00

Erzurum/zirve2000 Ramazan ayının gelmesiyle birlikte Erzurum’daki dilenci sayısı arttı. İftar saati yaklaştığında yanlarındaki çocuklarıyla dilenciliğe çıkan bir çoğu Suriyeli dilenciler, cami ve esnaf dükkanlarının önlerini mesken tutuyor.
Suriye’deki iç savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan ve mülteci kamplarından çıkarak Türkiye’nin dört bir yanına yerleşen Suriyeliler, Ramazan ayının gelmesiyle dilencilik mesaisine başladılar. Erzurum’a gelen Suriyeliler de iftar saatinin yaklaşmasıyla birlikte cami ve işyerlerinin önlerini adeta mesken tutuyor. Yanlarına aldıkları küçük çocuklarını da dilenciliğe alet eden şahıslar, vatandaşların dini duygularını sömürerek kendilerine acındırmaya devam ediyorlar.
Genellikle Yakutiye ve Havuzbaşı kent meydanında vatandaşların peşinden koşarak bacaklarına sarılan dilenciler vatandaşları zor durumda bırakıyor. Yurt genelinde dilencilik yapan Suriyelilerin, kendi ülkelerinde de dilenciliği meslek haline getirdikleri belirtiliyor.
Dilencilerden şikâyet eden esnaf ve halk bir önlem alınmasını isterken, dilenmekte ısrar eden kişiler ise kendileri için tek çarenin bu olduğunu söylüyor.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.