Erzurum Haber - 08 Temmuz 2020, Çarşamba

Erzurum’da şaşırtan ameliyat

25 Haziran 2020, 12:18
Erzurum’da şaşırtan ameliyat

Erzurum/zirve2000 Erzurum Şehir Hastanesi’nde gerçekleşen iki ameliyatla hastaların karnından toplamda 25 kilo kitle çıkarıldı. Cerrahi Onkolog Mehmet Hamdi Sakarya’nın yaptığı başarılı ameliyatların birinde hastadan futbol topu büyüklüğünde ur çıkarılırken diğerinde ise 3 kova ur alındı.

Manolya BULUT-PUSULA
Çeşitli şikayetlerle hastaneye başvuran Savaş Abu (44) ve Özkan Koç isimli iki hastanın karnından çıkanlar şoke etti.
Prof. Dr. Mehmet Ali Kaygın’ın gerçekleştirdiği bypass ameliyatı ile hizmete giren Erzurum Şehir Hastanesi’nde iki başarılı ameliyat yapıldı. Cerrahi Onkolog Mehmet Hamdi Sakarya’nın yaptığı ameliyatlar toplam 20 saat sürdü. Hasta Savaş Abu’nun karnından 10 kilo ur çıkarılırken hasta Özkan Koç’un karnından ise 15 kilo kitle alındı.

Çeşitli şikayetlerle Ardahan’dan Erzurum’a gelen Özkan Koç, il dışında başka hastanelerde tedavi gördüğünü ancak sonuç alamadığını belirterek, “Karnımda ağrılar oluyordu. Daha önce de bağırsak hastalıklarından şikayetim vardı ama böyle büyük bir kitle taşıdığımı bilmiyordum. Hocama ve hastane personeline teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kilo alıyorum zannediyordum
Göbek bölgesinde şişme olan Savaş Abu, kilo şikayetiyle hastaneye geldiğini söyleyerek, “Karnımda büyüme vardı. Özellikle göbeğim şişiyordu. Ben de kilo alıyorum zannediyordum. Bir şikayetim yoktu. Hastaneye geldim, yaptıkları tetkikler sonrası karnımda ur olduğunu söylediler, çok şaşırdım. Futbol topu büyüklüğünde kitle aldılar. Geldiğimde 82 kiloydum, 72 kiloya düştüm. Burada hastane ortamı çok güzel. Hocalarıma teşekkür ediyorum, benimle çok iyi ilgilendiler. Şehir Hastanesi’nin yapımında emeği olan Cumhurbaşkanımıza, eski Sağlık Bakanı’na ve şimdiki Bakan’a da çok teşekkür ederim” dedi.

Biz de şaşırdık
Hastaların sağlığına kavuştuğunu aktaran Cerrahi Onkolog Mehmet Hamdi Sakarya, “Hastalarımız bize farklı şikayetlerle geldi. Yaptığımız tetkikler sonucu ince ve kalın bağırsaklara yapışık halde kitle tespit ettik. Ana damarlara hasar vermeden kitleleri çıkardık. Çıkan kitlelerin boyutları yaklaşık 40 santim civarındaydı. Açıkçası görünce biz de şaşırdık. Şimdi her iki hastamızın da durumu çok iyi, evlerine gidebilirler” ifadelerini kullandı.

Erzurum’da şaşırtan ameliyat Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


*