Erzurum Haber - 18 Ocak 2020, Cumartesi

Erzurum’da Osman Akar’ı yılın bürokratı kim seçti

1 Ekim 2018, 14:16

Hafta sonu Şehir ve Kültür Araştırmaları Derneği (ŞEHİRDER) “Altın Rozet Başarı Ödülleri”ni dağıttı. Ödül alan tüm kişileri kutluyorum.

Ödül alan kişilerin listesi açıklandığından itibaren özellikle “yılın bürokratı” bölümüne aşırı derece tepkiler gelmeye başladı. Bu bölümde Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Osman Akar, Sağlık İl Müdürü Mahmut Uçar ve Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz bulunuyordu.

Mahmut Uçar ve Salih Kaygusuz’a bir tepki olmadığını ve hatta yerinde bir seçim olduğu söyleyebilirim. Tepki tamamen Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Osman Akar’a geldi. İnsanlar haksız da değildi.

Çünkü, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Osman Akar’ı kimse tanımıyordu, hatta ismini bile duyulmamıştı. Kime sorduysak, kimle bu konuyu paylaştıysak Osman Akar’ın o listeye nasıl girdiğine anlam veremiyorlardı. Hem de sanki birinci seçilmiş gibi Osman Akar ismi ilk sırada yer alıyordu.

Listede yer alan Mahmut Uçar ve Salih Kaygusuz gibi Erzurumlu başarılı iki bürokrat dururken, nereden nasıl o listeye girdiği anlaşılamayan Muşlu Osman Akar’ın birinci sırada olması herkesi adeta şok etmiş durumda.

Osman Akar’ın şahsına ve kişiliğine asla ve asla sözümüz olamaz. Elbette kendi açısından başarılı bir bürokrattır. Biz tamamen kamuoyunun tepkisini yansıtıyoruz.

ŞEHİRDER bir açıklama yapacaktır mutlaka. Hatta demokratik bir anket yaptıklarını söyleyeceklerdir. Belki bize anket sonuçlarını belirten bir belge de göndereceklerdir. Ama yılda bir defa “Tarla Günü” etkinliğinde gördüğümüz Osman Akar’ın hakkı ile o listeye girdiğine bizi asla inandırmayacaklardır.

Erzurum’un yetiştirdiği birçok bürokrat hizmet etmek için çırpınırken, gecesini gündüzüne katarak başarılarını sergilerken, onları refüze etmek hiç doğru bir davranış olmadı.

İsimlerini buradan sıralamak istemiyorum ama Valilik bünyesinde görev yapan onlarca başarılı bürokrat o listede yer alabilirdi. Birçok bakanlığın çalışkan temsilcileri hak ettiği değeri görmedi. Bu konuda ya Erzurumlu vefasızlık gösterdi, yada ŞEHİRDER bir yerde bir hata yaptı.

Yorum tamamen sizin…

Yorumlar

  1. servet sezer diyor ki:

    Körler sağırlar bir birini ağırlar, öncelikle bu anket işi başkalarının projesi, ödül alacak olan kişiler anket başlamadan kararlaştırılan bir çalışma insanları arayıp şu kişilere oy vereceksiniz diyen kendileri amaç birilerini ön plana getirmek…. UNUTMAYIN Yerel seçimler yaklaşıyor

Yorum Yaz


*