Erzurum Haber

Erzurum’da kimleri açıklayacak?

Erzurum’da kimleri açıklayacak?
1.377 Kez
10 Ocak 2019 - 10:53

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Erzurum ilçe belediye başkan adaylarını açıklamak için Erzurum’a geliyor.

Sevda Güneş İncesu/Pusula

31 Mart tarihinde yapılacak yerel seçimler için AK Parti’de aday belirleme sürecinde artık sona gelindi. Daha önce Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Mehmet Sekmen ismini açıklayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ilçe belediye başkan adaylarını açıklamak için 20 Ocak tarihinde Erzurum’a gelecek. Cumhurbaşkanı aynı zamanda seçim startını bir kez daha Erzurum’dan vermiş olacak.

İktidar partisinde neredeyse tüm illerin adayları belirlendi. Bu kez farklı bir yol izleyen AK Parti, il ve ilçe adaylarını yerinde Merkez Karar Yönetim Kurulu üyeleri tarafından açıklama kararı aldı. Erzurum’u uygulama dışında tutan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ilçe adaylarını kendisinin açıklayacağını ve teşkilatın her hangi bir tasarrufta bulunmamasını istedi. Başkan Erdoğan, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’i Ankara’da bizzat kendi açıklamıştı.

İlçelerde ittifak olacak mı?
AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi bir çok ilde olduğu gibi Erzurum’da da ittifak kararı aldı. MHP daha önce açıkladığı Prof. Dr. Serdar Sevimli’yi aday göstermiş ancak ittifak kararı alınınca adayını geri çekerek Erzurum’da AK Parti’yi destekleyeceğini açıklamıştı. Büyükşehirde yapılan ittifakın ilçelerde de yapılması bekleniyor. Ankara kulislerine göre AK Parti, Pazaryolu, Uzundere ve İspir’de aday çıkarmayıp Milliyetçi Hareket Partisi’ni destekleyecek. MHP ise üç ilçe dışında hiçbir ilçede aday çıkarmayacak.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.