Erzurum Haber - 19 Temmuz 2019, Cuma

Erzurum’da gazete ofisi soyuldu

30 Ocak 2019, 10:48

Erzurum/zirve2000 Erzurum’da yayın yapan alo25.com haber sitesinin ofisi dün akşam saatlerinde soyuldu. Ofis dış kapısının açık olduğunu gören hırsız masa üzerindeki cep telefonunu alarak uzaklaştı. Hırsız binanın dış güvenlik kameralarına yakalandı.

Olay dün akşam saatlerinde Aliravi Caddesi Şimşek İş Merkezinde meydana geldi. İş merkezinin ikinci katında bulunan alo25.com haber sitesine ait ofis kimliği belirlenemeyen bir kişi tarafından soyuldu. Ofisin kapısını açık gören hırsız, ofiste bulunan diğer kişilere aldırış etmeden masa üzerinde bulunan cep telefonunu alarak kayıplara karıştı. Kaçan hırsız binanın güvenlik kamerasına yakalandı. Alo25.com haber sitesi sahibi gazeteci Muhammet İspirli, hırsızlık olayını fark ederek peşinden koştu fakat hırsız izini kaybettirdi.

Olayla ilgili bilgi veren gazeteci Muhammet İspirli şunları söyledi:
“Ofisimiz alo25 akşam saatlerinde kimliği henüz belirsiz bir kişi tarafından soyuldu. Hırsız, burnumuzun dibinde masa üzerindeki telefonu alarak kayıplara karıştı. Aliravi caddesi Şimşek iş merkezinde birinci kattaki ofisimizde iç odada bulunduğumuz bir sırada, bitişikteki yan odadan ayak sesleri geldi. “Buyurun” dediğimiz de ayak seslerinin kesilmesi üzerine saniyeler içerisinde 4 adımlık yan odaya geçmemizde, bir kişinin panik halinde alt katta merdivenlerden spor odasına indiğini fark ettim. Geri dönüp şüphe üzerine masadaki cep telefonunun olmadığını fark edince tekrar dışarı çıktığımda, bir kişi hızla dışarı kaçıyordu. Emin olmak için geri dönüp kayıp telefon numarasını çevirdiğimizde, birkaç kez zil sesini aldık ama daha sonra telefon kapatıldı. Bu arada şahıs, çoktan uzaklaşmıştı iş merkezinden. Elde ettiğimiz kaçış kamera kayıtlarını buradan veriyoruz. Haberi de şunun için yayınlamak zorunda kaldık; Giden bir telefon. Ancak bu herşeyden önce bizim dikkatsizliğimiz ve yıllardır kapımızın açık olduğu iş merkezinde güvenimizden kaynaklanıyordu. Anında ihbarımız üzerine polis zamanında geldi ve gerekli çalışmayı başlattı. Erzurum Polisi’nin başarılı çalışmalarına güvenimiz tam. Hırsız, başkalarının canını sıkmadan, yakmadan bir şekilde yakayı ele verecek. Ama siz siz olun, yan odada bile olsanız asla kapınızı açık bırakmayın. Zira Erzurum artık eski Erzurum değil…”

Erzurum’da gazete ofisi soyuldu Videosuna Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


*