Erzurum Haber

Erzurum’da Ensar Öğüt rüzgarı devam ediyor

Erzurum’da Ensar Öğüt rüzgarı devam ediyor
370 Kez
03 Mart 2013 - 12:48

Erzurum’da saman kriziyle ilgili çalışmalarını sürdüren CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, dolandırıldıklarını iddia eden çiftçilerle makbuz yaktı.

Yakutiye Medresesi önünde besicilerle birlikte toplanan CHP’li Ensar Öğüt, dolandırıldıklarını iddia eden besicilerle Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ilgilenmesini istedi. Geçen yıl Eylül ayında Erzurum Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliğine ithal ot ve saman getirmeleri için bin 400 kişinin yaklaşık 6 milyon lira ödediğini anlatan Ensar Öğüt, “Sayın Başbakan gel gör ki Erzurum’un ilçelerinde saman içi para yatırmış, makbuz almış ancak dolandırılmış besiciler var. 21’inci yüzyılda Dünyanın 16’ncı büyük ekonomisi olan Türkiye’de vatandaş saman yüzünden dolandırılıyor. Sayın Başbakan sen bu dolandırılanları mı yoksa dolandıranları mı savunuyorsun?” diye sordu.
Açıklamanın ardından CHP’li Ensar Öğüt dolandırıldıklarını iddia eden besicilerin yatırdığı paraya karşılık olarak verilen makbuzları yaktı. Sembolik olarak makbuzları yaktığını söyleyen Öğüt, “Protesto için yakıyoruz. Çiftçimizin sesini Ankara duysun. Erzurum’dan iktirdara yol gider. Ne yapalım çok üşüdük. Ayaklarımızı ısıtıyoruz. Donduk ya” dedi.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.