Erzurum Haber

Erzurum’da bir çete daha çökertildi…

Erzurum’da bir çete daha çökertildi…
6.452 Kez
23 Kasım 2012 - 11:08

Erzurum Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube ekiplerince düzenlenen uyuşturucu operasyonunda, suç literatüründe ‘Kör Sebo’ olarak bilinen kişinin kurduğu ileri sürülen çete çökertildi.

Cengiz DURULAR / ERZURUM
Uyuşturucu tacirlerine göz açtırmayan Erzurum Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube ekiplerince yapılan operasyonda Kör Sebo ve çetesi çökertildi. Edinilen bilgiye göre, Gavurboğan semtinde konuşlanan Kör Sebo ve çetesini ablukaya alan Erzurum KOM, söz konusu örgütlenmeyle ilgili olarak aylarca teknik ve fiziki takip yapıyordu. Organize ve silahlı bir yapılanmanın varlığını delilleştiren Erzurum KOM, soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı’nın talimatıyla Gavurboğan semti ve Rabia Hatun Mahallesi’ndeki 6 ayrı eve yönelik yaptığı şafak operasyonunda 6 kişiyi gözaltına aldı. Özel harekat ve diğer kısım ekipleri ile narkotik detektör köpeği Pascal’ın da katıldığı operasyonda kentte uyuşturucu madde ticareti yapan suç şebekesinin organizasyonu yok edildi. Gavurboğan semtindeki metruk ve harabe yerlerde esrar satarak, uyuşturucu maddeleri sokak satıcılığı yöntemiyle pazarlayan Kör Sebo lakaplı S.S ve çete üyeleri E.F, S.B, N.Y, H.G ve N.S isimli şüpheliler emniyette yapılan sorgularının ardından “Kullanmak için uyuşturucu madde bulundurmak”, “Uyuşturucu ticareti yapmak ve satmak” suçundan Erzurum Adliyesi’ne sevk edildi. Zanlılardan Kör Sebo lakaplı S.S, E.F ve H.G çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken, diğer 3 kişi tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Sokak satıcıları deşifre edildi
Erzurum KOM’un yürüttüğü operasyonda 16 ayrı uyuşturucu sevkiyat ve satışı gerçekleştiren ve içici konumda bulunan 22 şüpheli şahıs da tespit edildi. Operasyonda çete üyelerinin hazırladığı 1 ve 2 gramlık içimlik olarak hazırlanan esrar maddesi ve extacy haplar ele geçirildi. Erzurum Emniyeti’nden yapılan açıklamada, kentte uyuşturucu madde ticareti yapan olası şebekelere yönelik mücadelenin etkin ve kararlıkla devam edeceği belirtildi.

 

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.