Erzurum Haber - 03 Temmuz 2020, Cuma

Erzurum’da Bayrak rezaleti

10 Şubat 2018, 18:27

Erzurum/zirve2000 Erzurum’da Dabakhane çeşmesine asılan Türk Bayrakları’nın içler acısı halini gören gazeteci Nihat Kılıçoğulları, bu rezaleti kendi imkanlarıyla temizledi.
Erzurum’da yaşanan bayrak rezaletine her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Kentin mutelif yerlerine asılan ve bir daha sahip çıkılmayan bayrağımıza saygı gösterilmemesi ve korunmaması, tepkilere neden oluyor. Son bayrak rezaleti ise Tebrizkapı semtinde bulunan Dadakhane çeşmesinde yaşandı. Fotoğraf çekmek için kentin en ücra sokağına kadar giden gazeteci Nihat Kılıçoğulları, donmuş ve yırtılmış halde bulunan Türk Bayrakları’nı görünce adeta yıkıldı. Çünkü çeşmenin kubbesine asılan bayraklar, sahipsizlikten yırtılmış, ıslanmış ve donmuştu. Bu rezaleti canı acıya acıya fotoğraflayan Kılıçoğulları, daha sonra esnafların yardımıyla bulduğu bir merdivenle bayrakları bulunduğu yerden indirdi.
Sosyal medya hesabından fotoğrafları yayınlayan gazeteci Kılıçoğulları şöyle de bir not yazdı:
Sanırım ikinci kez geçişimdi oradan. “AH!..” çektim bir kez daha Dabakhane Çeşmesi’ndeki hazin manzarasına. Erzurum orta yerinde bu ayıp hepimize yetiyordu aslında. Bir kaç adım uzaklaştıktan sonra durdum ve dönüp geriye baktım. “Bu bayrak senin değil mi?” diye sordum kendime. Çatıya baktım, gözüm kesmedi çıkmaya. Etraftaki esnaftan merdiven sordum. Bir kaç denemeden sonra girdiğim mağazadan derme çatma bir merdiveni kaptığım gibi bayrakları tek tek topladım. Sağolsun oradan bir esnafta yardım etti. Bayrakları topladık ve oradan hüzünle karışık duygularla uzaklaştım.
bayrak ayıbı (1)

bayrak ayıbı (2)

bayrak ayıbı (3)

bayrak ayıbı (4)

bayrak ayıbı (5)

Erzurum’da Bayrak rezaleti Galerisine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


*