Erzurum Haber

Erzurum’da artık ailece ata binme imkanı var

Erzurum’da artık ailece ata binme imkanı var
10.009 Kez
13 Mayıs 2013 - 11:13

Emrah AKKAYA/ERZURUM

Anavatanı Hollanda olan Pony,Shetland ve Frisnd cinsi atlar ile Olimpiyat Parkı içinde kurulan  binicilik merkezinde  yediden yetmişe herkese at binme imkanı sunulacak.Boyları 1.48 metreyi geçmeyen Pony cinsi minik atların ise çocukların gözdesi olması bekleniyor. Bay ve bayan iki seyisin görev alacağı merkezin 19 Mayıs tarihinde açılması bekleniyor. İçerisinde kafeterya ve piknik alanlarının yer alacağı tesiste, aileler çocukları ile birlikte farklı bir hafta sonu geçirebilecek. İlk etapta ücretsiz olarak hizmet verecek olan binicilik merkezinden engelli çocuklar da faydalanabilecek.

Olimpiyat Parkı sorumlularından Bahattin Örs, böyle bir tesisin Erzurum’da ilk olduğunu belirterek, “ Atlarımız Büyükşehir Belediyesi tarafından getirildi. Başkanımız Ahmet Küçükler bu hizmeti Erzurumlu vatandaşlara sunmak istedi. Toplam da 11 tane at Hollanda’dan uzun bir yolculuk sonucu Erzurum’a getirildi. Burada her yaş grubunun binebileceği atlarımız var. Ama çocuklarımız için getirdiğimiz ufak boylu olan Pony atlarımızın sayısı daha fazla. Zaten asıl amaç çocuklarımıza hayvan sevgisini aşılamak ve at binme keyfini yaşatmak. Yaz kış atlarımız hep burada kalacak. Belediyemiz tarafından kış aylarında da at binilebilecek kapalı bir mekân yapılacak ”dedi.

Erzurum’da artık ailece ata binme imkanı var

Olimpiyat Parkı sorumlularından Bahattin Örs, Erzurum’da at binmek isteyen vatandaşların imkan olmaması nedeni ile bu amaçlarını gerçekleştiremediklerini belirterek, “Vatandaş ata binmek istiyordu fakat binecek tek at cirit atıydı. Cirit atı sahipleri de kendi atlarına kimsenin binmesine izin vermiyor. Vatandaşta sadece ata binenleri izlemekle yetiniyordu. Cirit atına nazaran daha uysal olan getirdiğimiz Pony’ler sayesinde vatandaşımız atları uzaktan izlemekle yetinmeyecek. Eşini çoluk çocuğunu yanına alıp at binme imkânına sahip olabilecek. Biz böyle bir hizmeti vatandaşımıza sunacağımız için çok mutluyuz.” diye konuştu.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.