Erzurum Haber - 24 Ağustos 2019, Cumartesi

Erzurum’da adaylara anket ayarı

11 Şubat 2019, 11:10
Erzurum’da adaylara anket ayarı

Erzurum/zirve2000 AK Parti’nin Erzurum’da açıkladığı adaylar için anket yaptırması “İsimler değişir mi?” sorusunu gündeme getirdi. Bazı adayların güçsüz olduğu yönünde kulisler yoğunlaşırken, bu adaylar karşısına İYİ Parti ve BBP’den güçlü adayların çıkması seçim kaygılarının yaşanmasına neden oldu. AK Parti Genel
Merkezi çıkardığı adaylar için yaptırdığı anketle seçim kazanıp kazanamayacaklarını belirleyecek.

31 Mart’ta yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimleri öncesi Erzurum’da sancılı bir süreç yaşanıyor. AK Parti tarafından ilçelerde gösterilen adaylar, seçmeni tam anlamıyla memnun etmedi. AK Parti adaylarının karşısına bağımsız, İYİ Parti ve Büyük Birlik Partisi’nden güçlü adayların çıkması iktidar partisini tedirgin etti. Seçmenlerin Erzurum Milletvekilleri ve AK Parti İl Yönetimine bu durumu dile getirmeleri, partiyi harekete geçirdi. AK Parti Genel Merkezi, Horasan, Köprüköy, Pasinler, Narman, Aşkale, Tortum, İspir, Oltu ilçelerinde anket yaptırmaya başladı. Ankette “Daha önce hangi partiye oy verdiniz?, “ Bu dönem hangi partiye oy vereceksiniz?, “ soruları yöneltiliyor.

AK Parti’nin hem sorunlu bulduğu ilçelerde kaybetmemek hem de Güney ilçeleri HDP’ye teslim etmemek için bir çözüm arayışı içerisine girdiği kulislerde konuşulmaya başlandı. Seçmenler, Erzurum’da AK Parti’nin bu sorunlu ilçelerde ve Güney ilçelerinde bir hezimet yaşaması durumunda Erzurum Milletvekilleri ve İl Yönetiminin sorumlu tutulacağını söylüyorlar. Seçmenler,”Bu adaylarla AK Parti’nin kazanma şansı yok. Genel Merkezin biran önce bu sorunlu ilçelerde yendi aday göstermesi gerekir. Kabul görmeyen adayları diretmek partimize zarar verir. Aday listeleri Yüksek Seçim Kurulu’na teslim edilmeden bu adaylar mutlaka değişmelirdir”dediler.

Erzurum’da adaylara anket ayarı Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

  1. Ahmet Sorar diyor ki:

    Saçma salak bir haber. Yazan kesin sarhoş. İnanan da ondan farksız olmaz.

Yorum Yaz


*