Erzurum Haber

Erzurum’a ziyarete geliyorlardı

Erzurum’a ziyarete geliyorlardı
5.344 Kez
24 Nisan 2015 - 17:21

Erzurum/zirve2000 Erzincan’ın Refahiye ilçesinde araç lastiğine zincir takmak isteyen sürücüye yardım ederken bir otobüsün altında kalarak hayatını kaybeden Uzman Çavuş Resul Kara’nın cenazesi, memleketi Adana’nın Kozan ilçesinde toprağa verildi.
Görev yaptığı Çorum’dan, eşi Aylin Kara’nın Erzurum’daki ailesine ziyarete gitmek üzere eşi ve çocukları ile birlikte yola çıkan Resul Kara, Erzincan’ın Refahiye ilçesinde D-100 karayolu Kanlıtaş köyü mevkiinde karlı yolda ilerlemekte zorluk çektiği için aracını yol kenarına çekerek zincir takmak isteyen bir vatandaşa yardım etmek istedi. Bu sırada Uzman Çavuş Resul Kara, yoldan geçmekte olan bir otobüsün altında kaldı. Olay yerinde yaralanan Resul Kara otobüs koltuğunda hastaneye götürülürken yolda ambulansa nakledildi. Kara, hastaneye götürülürken yolda hayatını kaybetti.
Resul Kara’nın cenazesi yapılan otopsinin ardından memleketi Adana’nın Kozan ilçesine getirildi. Kozan Devlet Hastanesi morgundan alınan uzman çavuşun cenazesi, Cuma namazını müteakip kılınan namazın ardından Kozan Mezarlığı’nda toprağa verildi.
Aylin Kara, eşinin cenazesi mezarlığa giderken “Gitti gitti” diyerek gözyaşı döktü.
Cenaze namazına Kozan Kaymakamı Avni Oral, Garnizon Komutanı Vekili Binbaşı Timur Konuk, Belediye Başkanı Musa Öztürk ile askeri erkan ile vatandaşlar katıldı.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.