Erzurum Haber

Slide Slide Slide Slide

Erzurum’a yatırım yapacak

Erzurum’a yatırım yapacak
21 Haziran 2013 - 11:11

İş ortağı Garanti Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Aslan’ın daveti üzerine Erzurum’a gelen Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mustafa Boydak, Erzurum’a Türkiye Finans’ın ikinci şubesini açacaklarını söyledi. Boydak, yatırım davetlerine de olumlu cevap verdi

Furkan NEHRİ / ERZURUM

Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mustafa Boydak, Doğu Anadolu Bölgesi’nin yıldızı Erzurum’da Türkiye Finans’ın ikinci şubesini açacaklarını söyledi. Boydak, tarım ve hayvancılıkta da yatırımlar yaparak Erzurum’u layık olduğu yere taşıyacaklarını belirtti. Boydak, Erzurum’a yatırım yapması yönündeki davetlere de olumlu cevap verdi.

Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mustafa Boydak, iş ortağı Garanti Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Aslan’ın daveti üzerine geldiği Erzurum’da iş dünyasıyla akşam yemeğinde buluştu. AK Parti Erzurum Milletvekili Muhyettin Aksak, Emniyet Müdürü Halit Turgut Yıldız, ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Yücelik, Erzurum Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Hakkı Hınısıloğlu, 1.Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Zafer Ergüney, MÜSİAD Başkanı Hüseyin Bekmez, Karadayı Group Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Metin Karadayı, işadamları ve mobilya temsilcilerinin katıldığı yemek samimi bir havada geçti.

Erzurum’da olmaktan duyduğu mutluluğu dile getiren Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mustafa Boydak, Şerafettin Aslan’la olan dostluğunu anlattı. Yaptığı temaslarda gruplarının Erzurum’da layıkıyla temsil edildiğini ve çok iyi noktalarda olduğunu gördüğünü ifade eden Boydak, “Türkiye Finans Katılım Bankamızın ikinci şubesini de açacağız. En az 10 kişilik bir istihdam sağlayacağız” dedi.

Erzurum’un çok daha iyi yerlerde, daha parlak gelecekler bekleyen bir şehir olduğunu vurgulayan Boydak, siyasilerin de katkılarıyla kent nüfusunun 1 milyona ulaşmasını hayal ettiğini bildirdi. 10 yıldan beri devletin Erzurum’a önemli yatırımlar yaptığına işaret eden Boydak, “Devletin büyük yatırımları var. İnşallah bundan sonra tarım ve hayvancılıktaki potansiyelimizi artırarak layık olduğumuz Erzurum’a kavuşacağız. Erzurum Doğu Anadolu’nun yıldızıdır. Aşkale Çimento gibi yatırımları yaparak merkez haline getireceğiz” diye konuştu.

Karadayı’ya övgü

Erzurum gezisi sırasında Karadayı Gruop tarafından inşa edilecek New City projesini de inceleme fırsatı bulduğunu belirten Boydak, “Ahmet Karadayı’nın inşaatlarını gördüm. Maşallah dedim. Böyle girişimci vallahi Kayseri’de yok. Öyle 2 bin 500 konut yapmak kolay değil. Helal olsun” dedi.

Kayserili işadamı Mustafa Boydak’ı Erzurum’da görmekten mutlu olduğunu belirten AK Parti Milletvekili Muhyettin Aksak, Boydak Grubu’nun yeni yatırımlarını görmek istediklerini de bildirdi. Aksak, “Biz Boydak Grubunu seviyoruz. Bir isteğimizde olacak. Erzurum’da sadece ticaret yapmalarını değil, yatırımda yapmalarını istiyoruz. Bu konuda da uzun yıllardır beklentilerimiz vardır” diye konuştu.

Kayseri’nin neden başarılı olduğunu bir kez daha anladığını belirten ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Yücelik ise şunları ifade etti:

“Kayserili müteşebbisler her zaman arkadaşlarını motive eder. Bu da insanların gücünü artırır. Boydak Grubu gurur duyulacak bir gruptur. Mustafa Boydak’ın Erzurum’da yatırım yapmasıyla çok mutlu oluruz. Bütün işlerini de takip eder çalışırız.”

İstikbal Grubu’nun Erzurum’a önemli sosyal yatırımlarda bulunduğuna dikkat çeken Erzurum Ticaret Borsası Başkanı Hakkı Hınıslıoğlu, “Biz bu platformda her zaman desteğini gördük. Bu günden sonra o bize, biz de onlara destek vereceğiz. İstikbal Grubu Erzurum’da yatırım yapmadı ama sosyal yatırımlarda bulundu. Bundan dolayı da kendilerine teşekkür ediyorum. Sanayi yatırımlarını da bekliyorum. Erzurum’da yapılacak her türlü yatırıma tüm kurumlarımız özel kalemleri gibi çalışacaklardır” diye konuştu.

Boydak: Ben varım

Erzurum’a yatırım davetlerine olumlu cevap veren Mustafa Boydak, “Ekonomik olabilecek, bölge potansiyelini harekete geçirebilecek ne iş varsa; tarım olur hayvancılık olur. Ne sektör olursa olsun araştırmak şartıyla ben varım. Maddi imkanımız var. Devletin teşviği olsun olmasın önemli olan yatırımın sürdürülebilir olmasıdır. Biz burayı kalben seviyoruz. Erzurum’da gözünün alabildiğine kadar her türlü cemaate, her kuruma Boydak ailesi dokunuyor. Buralara verdiğimiz destek hiçbir şekilde gözümüze gelmiyor. Devamı da gelecek” dedi.

Şirketlerinde Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mustafa Boydak’la toplantı yaptıklarını söyleyen Garanti Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Aslan, Erzurum’da iş ortaklığı kültürünün artırılması gerektiğini bildirdi. Aslan, “Erzurumlu işadamlarımızla buradaki iş ortaklığı kültürüne önem vermemiz lazım. Türkiye’de gelmiş geçmiş en istikrarlı hükümetten biz istemesini bileceğiz. Bu da ancak birlik ve beraberlik içinde, oda başkanlarımız sayesinde olacaktır” dedi.

MÜSİAD Başkanı Hüseyin Bekmez ise, komşu ülkelerle ticaretin artırılmasını hedeflediklerini belirterek, gümrük kapılarındaki sıkıntıların çözümü için destek beklediklerini söyledi.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.