Erzurum Haber - 22 Ekim 2019, Salı

Erzurum Türkiye Şampiyonasına hazır

19 Haziran 2019, 12:18
Erzurum Türkiye Şampiyonasına hazır

Erzurum/zirve2000 Erzurum’da, Kick Boks Türkiye Şampiyonası ve Dünya Şampiyonası elemeleri iç in geri sayım başladı. GSİM Müdürü Fuat Taşkesenligil, “Biz organizasyon için hazırız” dedi.

Kick boksta 5000 sporcu Anadolu’nun Zirvesinde Şampiyonluk şansı arayacak. Erzurum 1-7 Temmuz 2019 tarihlerinde dev bir organizasyona daha ev sahipliği yapacak. Türkiye Kick Boks Federasyonu tarafında düzenlenen ve Erzurum’un ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan Türkiye Şampiyonası ve Dünya Şampiyonası seçmeleri için geri sayım başladı. Gençlik ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, “Biz şimdiden Türkiye şampiyonası ve Dünya Şampiyonası seçmelerine hazırız” dedi.

Buz pateni pisti eritildi

Erzurum Gençlik ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, 5000 sporcunun yarışacağı kick boks müsabakaları için yoğun şekilde hazırlandıklarını belirterek, 2 binlik buz pateni salonunun buzunu erittiklerini söyledi.

Kurumların dayanışması

Erzurum Valisi Okay Memiş öncülüğünde bir önemli organizasyona daha ev sahipliği yapacaklarını ifade eden Taşkesenligil, “Spora büyük destek veren Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Sekmen ve Kick Boks Federasyonu Başkanı Salim Kayıcı’nın da destekleri ile başarılı bir organizasyon gerçekleştireceğimize inanıyorum. Kurumların dayanışması ile Erzurum bir şampiyonayı daha başarıyla bitirecek” dedi.

Taşkesenligil, büyük organizasyonu Erzurum’a veren Türkiye Kick Boks Federasyonu Başkanı Salim Kayıcı’ya teşekkür etti.

Dal başarı diledi

Daha önce Dünya Şampiyonasına katılma hakkını elde eden Emre Şahin, bir kez daha Erzurum’daki şampiyonada müsabaka yaparak, Türkiye şampiyonluğu madalyasını arayacak. Aynı zamanda Erzurum BŞB Gençlik Spor’un kick boks antrenörü olan Emre Şahin’in yanı sıra aynı kulüpte Cebrail Gençoğlu Dünya Şampiyonasına katılmak için mücadele edecek.

Erzurum Gençlik Spor’dan ise Vedat Ağyürek ile Hakan Koç, Dünya Şampiyonası’na katılmak için Erzurumlu spor severlerin desteği ile avantaj arayacak. Özellikle son beş yılda Emre Şahin ve Cebrail Gençoğlu’na maddi manevi destek veren ve geçtiğimiz sezonda Antalya’daki şampiyonada, Erzurum’a da bir şampiyona vermesi için davette bulunan Spor A.Ş. Genel Müdürü Ahmet Dal, şampiyonanın Erzurum’dan yapılacak olmasının mutluluğunu yaşıyor. Dal, başta Erzurum’u temsil edecek olan sporcular ile tüm katılımcılara şimdiden başarılar diledi. Dal, “Federasyon Başkanı Salim Kayıcı’ya teklifimizi geri çevirmediği için teşekkür ediyorum” dedi.

Erzurum Türkiye Şampiyonasına hazır Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


*