Erzurum Haber

ERZURUM ŞEHİR HASTANESİ ENTÜBE OLDU

ERZURUM ŞEHİR HASTANESİ ENTÜBE OLDU
2.615 Kez
22 Ocak 2021 - 14:49

Erzurum/zirve2000 Erzurum Şehir Hastanesi’nde meydana gelen elektrik arızası bir türlü giderilemeyince bazı bölümlerde ciddi aksaklıklar yaşandı. Genel laboratuvar ve görüntüleme merkezi durdu. Sağlık İl Müdürü Gürsel Bedir ise ek jeneratör uygulaması yapıldığını söyledi.

Sevda Güneş/Pusula

Dört Blok Karanlığa Gömüldü

Koronavirüs hastalarına hizmet veren Erzurum Şehir Hastanesi’nde elektrik arızası patlak verdi. Hastanenin D,B,C ve H bloklarını kapsayan arıza nedeniyle laboratuvar ve görüntüleme merkezleri durdu. Devreye jeneratörler girdi ancak yeterli olmadı. Önceki gece baş gösteren arızanın giderilmesi için çalışma başlatıldı. Şehir hastanesinin açılışı yapılmadan önce de tesisatın içinden geçtiği tavan çökmüştü.

Bedir; Panolar Değişiyor

Erzurum İl Sağlık Müdürü Gürsel Bedir, kesintinin jeneratörlerden kaynaklandığını söyledi. Bedir,  “6 adet jeneratör var, elektrik kesintisi olduğunda anında jeneratörler devreye giriyor. Dün ilave jeneratörleri devreye almak için servislerde sabah saat 09:30 ile 11:30 arası elektriği kestik. Öğleden sonra bir jeneratör daha devreye alıp panoları değiştirmek için çalışma yapılıyor” dedi.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.