Erzurum Haber

Erzurum programı iptal edildi

Erzurum programı iptal edildi
458 Kez
26 Temmuz 2018 - 11:21

Erzurum/zirve2000 İzmir’de terör örgütleri FETÖ ve PKK adına suç işlediği, casusluk yaptığı iddiasıyla hakkında 35 yıl hapis cezası istenen ABD’li din adamı Andrew Craig Brunson’un tutukluğu, “sağlık sorunları” dikkate alınarak ev hapsine çevrildi. Dün cezaevinden çıkarak kalacağı eve geçen rahip Brunson’un tahliyesi üzerine, bugün Erzurum’a bir ziyaret gerçekleştirecek olan ABD Ankara Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Philip Kosnett, bu ziyaretini iptal etti.

Yaklaşık 2 yıldan beri tutuklu bulunan ABD’li din adamı Andrew Craig Brunson, dün İzmir 2. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından ev hapsi cezası verilerek İzmir Buca F Tipi Kırıklar Cezaevi’nden çıkarıldı. Bu ani karardan sonra, bugün Erzurum’da gelerek çeşitli ziyaret ve görüşmeler yapacak olan Ankara’nın ABD Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Philip Kosnett, bu ziyaretini iptal etti.

Erzurum’da Valilik, Büyükşehir Belediyesi Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret ederek görüşmeler yapacak olan Maslahatgüzar Philip Kosnett’in bu ani iptal kararı merak konusu oldu.

Sitenin tüm hakları zirve2000.com'a ait olup, izinsiz alıntı yapmak yasaktır.