Erzurum Haber - 29 Mart 2020, Pazar

Erzurum oyuna gelmedi

20 Mart 2020, 20:04
Erzurum oyuna gelmedi

Erzurum/zirve2000 Diyanet’in Koronavirüs ile mücadele kapsamında Cuma Namazı için camilerin kapatılması kararına Erzurumlu uydu. Karışıklık çıkarmak isteyen terör örgütleri, hain emellerine ulaşamadı.

Manolya Bulut/Pusula
Koronavirüs tedbirleri kapsamında camilerde cemaat ile toplu namazların durdurulmasını fırsat bilerek karışıklık çıkarmak isteyen terör örgütlerinin hevesleri kursaklarında kaldı. Dış mihraklı şer guruplarının vatandaşları cuma namazına çağırması üzerine Diyanet İşleri Başkanlığı dün camilerin kapalı tutulacağını açıklamıştı. Erzurum’da halk bu çağrıya uyarak terör örgütlerinin oyununa gelmedi.
Cuma namazı öncesi herhangi bir taşkınlığa meydan verilmemesi adına polis, şehir merkezindeki camilerin etrafında geniş güvenlik önlemi aldı. Vatandaşlar Diyanet İşleri Başkanlığı’nın kararına uyarak cuma namazına gelmeyerek, öğlen namazını evlerinde kıldı. Günlerdir özellikle sosyal medyada kışkırtıcı paylaşımlar yapan şer odakları, hain emellerine ulaşamadı.

Haberi olmayanlar da vardı!
Sessizliğin hakim olduğu cami bahçelerinde alınan karardan habersiz olan yaşlılar ise gittikleri cami kapısında kilidi görünce şaşkınlık yaşadı. Etraftakilerden durumu öğrenen yaşlı dadaşlar, “Cuma Namazı fazdır ancak ulul emre itaatte farzdır. Madem devletimiz böyle uygun görmüş, dinimiz de bunu emrediyor, biz de buna riayet ederiz” diyerek evlerine geri döndüler.

Bu arada, karardan haberdar olup da öğlen namazını kılmak için camilere gelenler de oldu. Bu durum karşısında Lalapaşa Camiinden, “ Aziz milletimizin dikkatine. Öğlen namazlarınızı evde ve iş yerlerimizde kılalım. Karşı karşıya kaldığımız salgın hastalık için dua edelim” anonsu yapıldı.

Erzurum oyuna gelmedi Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


*